Jak ułatwić pracę swojej wizażystce?

portrait-2071826_1280

Jeśli zdecydowałeś się zatrudnić wizażystę na następne specjalne wydarzenie, jest kilka rzeczy, które profesjonaliści chcą, abyś wiedziała przed wizytą. Aby uzyskać informacje na temat subtelnych grzechów, które często popełniają klienci, wybraliśmy wskazówki od najlepszych wizażystów, którzy byli gotowi podzielić się nawykami, które chcieliby aby klienci zostawili za drzwiami. Owszem kurs makijażu dla początkujących będzie do nich przygotowywać, ale praca Twojej wizażystki będzie znacznie przyjemniejsza, jeśli będziesz mieć tych kilka rzeczy na uwadze.

Nie przygotowywanie skóry

Jest to jeden z największych irytujących kwestii, jaką potwierdzi Ci każda wizażystka. Solidna pielęgnacja skóry to podstawa gładkiego, nieskazitelnego wykończenia, dlatego tak ważne jest, aby dbać o bazę. Umycie i nawilżenie twarzy przed wizytą jest koniecznością i pomoże Ci w pełni wykorzystać każdy produkt do cery stosowany przez artystkę, bez względu na rodzaj skóry.

Brak otwartego umysłu

Głównym problemem zarówno dla niejednej wizażystki są klienci, którzy nie chcą się otworzyć na porady, gdy usiądą na swoich krzesłach. „Powinniśmy zrobić coś zabawnego i innego, czego normalnie byś nie zrobił ani nie kupił” – mówi niejedna wizażystka – ale nie każdy na to odpowiada z entuzjazmem. Najlepszą częścią wizyty u profesjonalisty jest poznanie kilku profesjonalnych wskazówek i trików. Wejdź z otwartym umysłem i zaufaj procesowi, a kto wie – być może odkryjesz siebie totalnie na nowo?!

Przychodzisz z makijażem

Ważne jest, aby podczas wizyty mieć twarz niczym płótno, aby specjalista mógł zobaczyć, z czym ma do czynienia. To także skraca czas wykonania makijażu.

Milczenie o alergiach i wrażliwości

Wizażyści są ekspertami w produktach, które trzymają w swoich zestawach, więc są świadomi składników, które mogą podrażniać niektóre rodzaje skóry i problemy ze skórą. Mimo że są utalentowani, nie czytają w myślach, więc musisz być swoim własnym największym adwokatem na krześle. Podsumowując, nie bój się mówić.

Nadmierny kontakt wzrokowy

To może wydawać się dziwne, ponieważ naturalne jest wpatrywanie się w kogoś, kto znajduje się zaledwie kilka centymetrów od twojej twarzy, ale patrzenie bezpośrednio na wizażystę, gdy próbuje zmieszać cień do powiek lub podkręcić rzęsy, utrudnia aplikację. Proste rozwiązanie: „Po prostu spójrz w dół”.

Późne zjawianie się na wizytę

To jest oczywiste, ale bycie na czas na wizytę ma kluczowe znaczenie. To pokazuje wizażystom, że szanujesz ich czas, wysiłek i kunszt.

Pamiętaj też, że każdy artysta ma swój własny, niepowtarzalny styl makijażu i chociaż wiele z nich jest wszechstronnych, warto wziąć to pod uwagę (na przykład możesz nie chcieć zatrudniać artysty od efektów specjalnych do wykonania makijażu do ślubu) przy wyborze kogoś na następne wydarzenie. Im bliżej pożądanego produktu końcowego jest praca wizażysty, tym będziesz szczęśliwszy.

Nie komunikujesz się, czego chcesz? Kocie oko dla Ciebie i kocie oko dla wizażysty może oznaczać dwie zupełnie różne rzeczy. Aby uniknąć nieporozumień, przygotuj zdjęcia inspirujące.