Każde ubranie wykonane z wełny alpaki jest czymś wyjątkowym!

animal-6833753_1280

Wełna alpaki czyli „złoto Andów” to doskonała alternatywa dla Twojej garderoby. Posiada właściwości niespotykane w wełnie owczej, co czyni ją jeszcze cenniejszą niż kaszmir i moher.

Jest jednym z najbardziej luksusowych i jednym z najlepszych włókien świata. Posiada właściwości termoregulacyjne, ale jednocześnie jest miękki i wytrzymały. Rzadko się spotyka, co czyni go bardzo ekskluzywnym. Każde ubranie wykonane z wełny alpaki jest czymś wyjątkowym do noszenia, podziwiania i odczuwania.

Ale dlaczego ten materiał znany jako „Królowa Wełny” jest tak wyjątkowy? Co sprawia, że swetry z alpaki są lepsze od swetrów z innych włókien?

Dokładność i gładkość

Prawie nigdy nie są grubsze niż 30 mikronów i mają grubość do 19 mikronów (jeden mikron odpowiada jednej milionowej części metra). Dzięki temu jest znacznie bardziej miękki i delikatniejszy niż kaszmir.

Ciepło

Alpaka utrzymuje temperaturę ciała na normalnym poziomie (regulacja termiczna) niezależnie od zewnętrznych warunków atmosferycznych, dzięki temu, że materiał ten posiada mikroskopijne kieszenie powietrzne, grzejąc w lekki sposób nie powodując duszności.

Odporność na uszkodzenia

Alpaka jest do 4 razy bardziej wytrzymała niż wełna owcza, co oznacza, że włókno to niszczeje znacznie mniej niż inne. Jest ognioodporna, odporna na ogień i ciepło. Odpycha wodę i jest odporna na promieniowanie słoneczne, dzięki czemu nie ma ryzyka wyblaknięcia koloru lub skurczenia się . Ubrania z włókna alpaki są trwałe i produkowane w sposób zrównoważony, przyczyniając się do oszczędności w gospodarce i dbałości o środowisko.

Hipoalergiczność

Przędza Alpaka nie wywołuje alergii, ponieważ nie zawiera lanoliny (wosku, który jest silnie wchłaniany przez skórę i część owczej wełny). Świeci, ponieważ jest bardzo „czystym” włóknem, na które nie mają wpływu grzyby i inne mikroorganizmy, które mogą podrażniać naszą skórę lub niszczyć odzież. Dodatkowo „nie swędzi”, jest bardzo gładka i otula skórę.

Naturalne pochodzenie włókna

Włókno alpaki ma co najmniej siedemnaście naturalnych kolorów, od białego, szarego, brązowego do czarnego. Jest to dość rzadkie w innych przędzach, ale pozwala uniknąć stosowania produktów chemicznych do barwienia. To także świetny sposób na dbanie i poszanowanie środowiska. Używając/produkując wełnę alpaki, zachęcamy do odpowiedzialnego i zrównoważonego wykorzystywania zasobów oraz promujemy sprawiedliwy handel: 80% tego włókna jest produkowane przez małych andyjskich rolników, przy użyciu tradycyjnych metod z poszanowaniem natury.

Wszechstronność

Włókno alpaki można wykorzystać do produkcji swetrów, koców, szali, szalików, toreb, lin, dywanów i innych.

Właśnie dlatego włókno alpaki jest materiałem wybieranym przez projektantów, sprzedawców i klientów. Jest to kuszący, elegancki, wszechstronny i trwały produkt, który podczas noszenia daje wyjątkowe poczucie integracji z naturą. Jeśli szukasz właśnie czegoś takiego – po prostu nie patrz dalej niż właśnie produkty z alpaki, bo w nich znajdziesz wszystko, czego szukasz.

Polecamy:
Wspólne rozliczanie majątku małżeństwa – co należy wiedzieć?
Kremacja w Krakowie
Archiwizacja i przechowywanie dokumentów – wszystko na ten temat