Trening EMS – co warto o nim wiedzieć?

ems

Nie masz czasu na codzienne chodzenie na siłownię? Chcesz uzyskać szybkie rezultaty ćwiczeń? Pomyśl o zapisaniu się na trening EMS!

Dążenie do wymarzonej formy i sylwetki może być nie lada wyzwaniem. Właśnie dlatego wiele osób poszukuje sposobu, aby uzyskać swój cel jeszcze łatwiej. Teraz to możliwe! Trening EMS to nowoczesna alternatywa dla tradycyjnych ćwiczeń na siłowni czy w klubie fitness.

Co warto wiedzieć o treningu EMS? Jakie daje efekty? Czy posiada jakieś przeciwwskazania? W końcu, gdzie jest dostępny? Sprawdź teraz!

Czym jest trening EMS?

Pod pojęciem takim jak trening EMS (Electric Muscle Stimulation) kryje się elektrostymulacja mięśni, która polega na przesyłaniu impulsów elektrycznych do mięśni, co dodatkowo wzmacnia skuteczność treningów.

Podczas treningu wykorzystuje się specjalny strój z podłączonymi do niego elektrodami, które aktywizują mięsnie. Zaledwie 20 minut odpowiednio dobranych ćwiczeń pod okiem trenera personalnego odpowiada nawet kilku godzinom spędzonym na siłowni!

Elektrostymulacja jest stosowana od lat w fizjoterapii, w tym także w profesjonalnym sporcie. Teraz trening EMS jest dostępny dla każdego zainteresowanego, który chciałby zadbać o swoje ciało. Warto przy tym wskazać, że jest to także całkowicie bezpieczna metoda, niemniej jednak ma ona swoje przeciwwskazania.

Kiedy warto zdecydować się na trening EMS?

Ze względu na swoje właściwości trening EMS jest polecany dla wszystkich osób, którym zależy na łatwiejszym osiągnięciu celów – zarówno wtedy, gdy chodzi o zmniejszenie wagi, jak również poprawę wyników sportowych.

Skrócony trening pozwala na uzyskanie dodatkowych oszczędności czasu – to zatem bardzo dobra propozycja dla wszystkich osób zabieganych, które mają zawsze za dużo na głowie, ale jednocześnie nie chcą rezygnować z ruchu.

Efekty treningu EMS:

  • zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej
  • redukcja cellulitu – skórki pomarańczowej
  • wzmocnienie mięśni
  • podniesienie ilości masy mięśniowej
  • poprawa wydolności organizmu
  • łagodzenie bólów pleców
  • poprawa ogólnego samopoczucia

Te wszystkie zalety powodują, że aktualnie z treningu EMS korzysta coraz więcej osób – zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jak dokładnie odbywa się trening elektrostymulacji mięśni?

Jak przebiega trening EMS?

Pierwszym krokiem, aby odbyć trening EMS, jest wybranie odpowiedniego studia, które oferuje taką właśnie usługę. Adresy można znaleźć on-line. Następnie umawiamy się na dogodny termin treningu.

Przed rozpoczęciem ćwiczeń trener personalny, który będzie je również nadzorował, przeprowadza wywiad ze swoim klientem i na jego podstawie dobiera najlepszy program ćwiczeń koncentrujący się na poszczególnych partiach mięśniowych.

Następnie klient zakłada na swoje ciało specjalny strój przeznaczony do treningu EMS. Strój ten składa się z kamizelki, pasa biodrowego, a także opasek na uda i na ramiona, które połączone są z elektrodami i z urządzeniem do treningu. Przez przewody do mięśni dostarczane są impulsy elektryczne, które mają za zadanie wesprzeć ich pracę.

Trening EMS polega następnie na wykonywaniu ćwiczeń zaleconych przez trenera personalnego. Nie korzysta się wtedy z żadnych obciążeń, na przykład z hantli, co przekłada się na jego większe bezpieczeństwo.

Taki trening elektrostymulacji mięśniowej pozwala na szybkie i skuteczne wzmocnienie różnych partii mięśniowych – także mięśni głębokich.

Dla uzyskania najlepszych rezultatów zaleca się wykonanie serii ćwiczeń w studiu oferującym trening EMS. Można także wykupić je w korzystnych cenowo pakietach.

Gdzie można skorzystać z treningu EMS?

Aktualnie trening EMS cieszy się coraz większym zainteresowaniem, dlatego też posiada go w swojej ofercie wiele siłowni i studiów fitness.

Z takiej oferty można skorzystać również w Krakowie – tutaj trening EMS prowadzi między innymi Studio In Time, które dysponuje nowoczesnym sprzętem przeznaczonym do elektrostymulacji mięśni.

Podsumowując, trening EMS to nowoczesny, skuteczny i bezpieczny sposób ćwiczeń – osiągniesz z nim znacznie lepsze rezultaty niż podczas zwykłych treningów!