Top 5 szkół tanecznych w Krakowie

hip-hop-dance-class-500x500

Nauka tańca cieszy się w ostatnich latach coraz większą popularnością. Nic w tym dziwnego – to doskonała forma spędzania wolnego czasu, świetna aktywność fizyczna, a także możliwość zadbania o samopoczucie i relaks po ciężkim dniu. Jeśli szukasz dobrej szkoły tańca w Krakowie, warto wziąć pod uwagę jej lokalizację, a także doświadczenie instruktorów, którzy w niej uczą.

Nauka tanca Wrocław, Kraków czy Warszawa to doskonałe rozwiązanie dla osób które poszukują ciekawej i aktywnej formy spędzania wolnego czasu. Dobra szkoła tańca ma w swojej ofercie całe mnóstwo różnego rodzaju kursów, wśród których coś dla siebie znajdą zarówno całkowici amatorzy, jak i osoby, które miały już nieco wspólnego z profesjonalnym tańcem i zależy im na szlifowaniu umiejętności i nieustannym podnoszeniu swoich możliwości na parkiecie. Warto jednak przed wybraniem szkoły tańca sprawdzić najpierw nie tylko ceny kursów, ale przede wszystkim renomę i poziom oferowanych usług.

Do których szkół w Krakowie warto się zapisać?

W Krakowie można znaleźć całe mnóstwo szkół tańca, wśród których są zarówno placówki o wieloletnim istnieniu, jak i nowo powstałe szkoły. Warto zerknąć na ofertę szkoły tańca Nova, która proponuje naukę tańca dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Kursy prowadzone są na różnym poziomie intensywności, dzięki czemu klienci samodzielnie mogą wybrać taki rodzaj nauki, który będzie najlepiej odpowiadał ich indywidualnym potrzebom. Ciekawa i wszechstronną ofertę ma również szkoła Prima Dance – oferuje profesjonalne kursy w różnych stylach tanecznych, kursy dla par, a także sporo zajęć dla najmłodszych. Na trzecim miejscu wśród krakowskich szkół warto wymienić szkołę tańca Dancefloor, w której również znajdziemy wiele stylów tanecznych. W ofercie coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy klasycznych tańców, jak i bardziej nowoczesnych odsłon tanecznych. Czwarte miejsce w Krakowie to Krakowska Szkoła Tańca, która ma spore doświadczenie w przygotowaniu swoich uczniów do mistrzostw i konkursów. Pierwszą piątkę w stolicy Małopolski zamyka szkoła tańca AS, która oferuje kursy dla singli, par, naukę pierwszego tańca, a także wiele stylów tanecznych – od klasycznych, aż po gorące latynoskie rytmy.

Warto wybrać się na lekcje pokazowe i dni otwarte

Wybierając szkołę tańca warto najpierw dokładnie zapoznać się z jej ofertą, a także sprawdzić, jaki panuje w niej klimat. Na początku każdego sezonu większość szkół organizuje różnego rodzaju dni otwarte czy bezpłatne lekcje pokazowe, dzięki czemu osoby z zewnątrz mogą przekonać się, jak w praktyce wygląda nauka w szkole i czy faktycznie oferta znajdująca się w reklamach czy w internecie ma odzwierciedlenie w stanie faktycznym. Na tej podstawie dosyć szybko można ocenić, czy szkoła będzie spełniać nasze indywidualne oczekiwania. Warto się wybrać na lekcje pokazowe do co najmniej kilku szkół, co pozwoli na porównanie oferty różnych placówek i wybranie sobie najlepszej dla siebie.