TOP 10 Krakowskich Agencji Reklamowych – przekonaj się, co mają do zaproponowania

8-Practical-Questions-To-Ask-A-Prospective-Ad-Agency

Dbałość o wizerunek firmy stała się obowiązkiem każdego właściciela, któremu zależy na osiągnięciu lub utrzymaniu jej silnej pozycji w branży. W związku z tym pracownicy agencji reklamowych mają ręce pełne roboty. Korzystajmy z pomocy wyłącznie sprawdzonych specjalistów marketingowych.

W poniższym przeglądzie znajdują się ci, których działalność na rynku krakowskim możemy oceniać wyłącznie w pozytywnych kategoriach.

1. Brave Brain: O ich wyjątkowości może stanowić najwyższy wynik po wpisaniu frazy „agencja reklamowa Kraków” w wyszukiwarkę Google. Pokazuje to, że doskonale znają się na pozycjonowaniu stron. Podkreślają niestandardowe myślenie, nastawienie na niekonwencjonalną optykę, co widać również w budowie witryny oraz świeżość pomysłów.

2. Hand Made: Jako jedyna spoza warszawskich firm została wyróżniona w rankingu „Agencje Reklamowe i Domy Mediowe 2017”. Uwzględnione zostały przede wszystkim dwa ostatnie lata, podczas których udało się znacznie rozwinąć świadczone usługi oraz zwiększyć zadowolenie klientów, wśród których znajdziemy takie marki jak: Volkswagen, Idea Bank, Tyskie czy Nescafe.

3. Schulz: Myślą przewodnią agencji jest „brand friendly”, czyli nastawienie na efektywną współpracę i bardzo dobrą komunikację z klientem, wraz z uwzględnieniem jego potrzeb. To również udzielanie wsparcia, nie tylko na etapie pierwszych etapów wdrażania projektu, ale też podczas kolejnych akcji.

4. Funktional: Przez ponad siedem lat istnienia na rynku pokazali, że nie zamykają się w żadnych ramach przy tworzeniu grafik reklamowych. Wyróżniają się wysoką jakością tworzonych prac kreatywnych, ale znakomicie odnajdują się także w planowaniu i budowaniu strategii oraz we wszelkiego rodzaju działaniach skupionych na interakcji.

5. Opus B: Znakomicie łączą ze sobą advertising i brand design. W pierwszej dziedzinie są bezkonkurencyjni. Odpowiadają za wiele spotów reklamowych, które obecnie możemy oglądać w telewizji. Ich drugi rodzaj działalności ulega ciągłemu rozwojowi, co poskutkowało niedawnym otrzymaniem trzeciej nagrody w prestiżowym konkursie The Dieline Awards, wyróżniającym najlepiej zaprojektowane opakowania różnych produktów spożywczych.

6. LedArt: Główny obszar działań tej agencji koncentruje się wokół produkcji reklam. Ich zakres jest bardzo szeroki: od oklejania samochodów, przez promocję w Internecie, aż do przygotowywania billboardów. Dbają o to, aby każda firma korzystająca z ich usług mogła pochwalić się wysoką identyfikacją wizualną.

7. Eskadra: Zajmuje się komunikacją 360 stopni, polegającą na umiejętnym łączeniu środków przekazu, które razem przynoszą dużo lepsze efekty niż pojedyncze akcje promocyjne. Ponadto wykorzystuje wszelkie kanały komunikacji do podejmowania przedsięwzięć marketingowych, a także organizuje profesjonalne imprezy branżowe.

8. Opcom: Reklamują się jako „zwinna agencja reklamowa”. Skupiają się przede wszystkim na popularnej ostatnio strategii 360 Degree Marketing, widocznej w prowadzeniu kampanii zintegrowanej m.in. Skody i Allegro, korzystając z integracji standardowych środków masowej komunikacji, czyli telewizji, radia i prasy, reklamy zewnętrznej i internetowej, przeprowadzanych eventów i konferencji oraz działań z zakresu public relations.

9. Aliso: Tworzenie stron internetowych, projektowanie aplikacji webowych wraz z wprowadzeniem innowacyjnych systemów rezerwacyjnych, obsługa marketingowa przedsiębiorstw, opracowywanie grafik, logotypów, materiałów drukowanych i reklam wielkoformatowych – to tylko część oferty przygotowanej przez tę krakowską agencję.

10. VML: Polskie oddziały jednej z 10 najlepszych agencji reklamowych świata według ubiegłorocznego zestawienia „Advertising Age” zlokalizowane są w Warszawie i Krakowie. Ich pracownicy zajmują się m.in. obsługą reklamową największych marek, prowadzeniem komunikacji marketingowej oraz szczegółowym docieraniem do użytkowników mediów społecznościowych dzięki regularnemu przeprowadzaniu badań rynku.

Ranking opracowano wspólnie z serwisem http://dreampromotion.pl/