TOP 10 – atrakcje na wycieczce szkolnej do Krakowa

krakow-1665093_1280

Kraków to jedno najpiękniejszych miast w Polsce i na świcie, do którego co roku przybywają miliony turystów nie tylko z polski, ale i zaa granicy. Co powoduje, że Kraków jest tak atrakcyjny dla zwiedzających? Oto nasze TOP 5 atrakcji, które koniecznie trzeba zobaczyć będąc w Krakowie na wycieczce szkolnej.

1. SERCE KRAKOWA – RYNEK GŁÓWNY

Otoczony zabytkowymi kamienicami i majestatycznymi budowlami Krakowski Rynek Główny to jeden z najpiękniejszych w Europie. Uchodził za największy plac targowy oraz centrum administracyjne. Nie bez przyczyny został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Obecnie jest głównym miejscem spotkań towarzyskich oraz ważnych wydarzeń kulturalnych. Każdy znajdzie coś dla siebie, począwszy od niepowtarzalnych zabytków, ciekawych atrakcji dla dzieci i młodzieży, takich jak Klockoland czy Ogród Doświadczeń, kończąc na licznych muzeach, np. Fabryka Emalia Oskara Schindlera.

2. PODRÓŻ W CZASIE! – PODZIEMIA RYNKU KRAKOWSKIEGO

Zaskakujące miejsce, które skrywa się pod płytami Rynku Głównego, posiada ogromne zasoby wiedzy o przeszłości tego Królewskiego Miasta. Dzięki technikom multimedialnym i holograficznym przeniesiemy się do rynku z czasów średniowiecza i poczujemy atmosferę dawnego Krakowa. Podczas zwiedzania towarzyszyć będą nam odgłosy, np. gwaru na targu, co zdecydowanie potęguje wrażenia. Miejsce to kryje pozostałości po wodociągach, kamiennych drogach czy budowlach świeckich z czasów średniowiecza. Taka forma przekazywania wiedzy spodoba się nie tylko dorosłym, ale także najmłodszym podróżnikom.

3. ZAMEK KRÓLEWSKI NA WAWELU

Zamek znajduje się na Wzgórzu Wawelskim, jest to jeden z cenniejszych zabytków polskiej architektury i kultury. Siedziba królów jest połączeniem wielu stylów architektonicznych: gotyckiego, renesansowego i romańskiego. Trasy zwiedzania wiodą turystów przez apartamenty królewskie, komnaty oraz skarbiec koronny i zbrojownie. Jednym z najciekawszych miejsc jest sala Senatorska oraz sala Poselska, ze stropem, na którym zostały umieszczone rzeźby słynnych wawelskich głów. Na Wawelu można podziwiać największa w Europie kolekcja arrasów, czyli tkanin ozdobnych, które były utkane na specjalne zamówienie Zygmunta Augusta. Jest to miejsce, które wycieczki szkolne powinny obowiązkowo odwiedzić. Będzie to niezapomniana lekcja historii. Będąc na Wawelu nie wolno zapomnieć o wizycie u najpopularniejszego mieszkańca Krakowa – Smoka Wawelskiego!

4. OGRÓD DOŚWIADCZEŃ

Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema znajduje się w wydzielonej części Parku Lotników Polskich w Krakowie i stanowi plenerowy oddział Muzeum Inżynierii Miejskiej. Składa się z około 60 urządzeń i konstrukcji, pomogą one Wam poznać prawa fizyki i świat przyrody. To idealne miejsce na wycieczkę edukacyjną, która zaciekawi zarówno dzieci, jak i dorosłych.

5. KRAKOWSKIE KOPCE

Kopce w Krakowie są chętnie odwiedzane przez turystów oraz mieszkańców miasta. Powstały ku pamięci postaci historycznych i ważnych wydarzeń. Obecnie są to miejsca spotkań oraz imprez plenerowych. Będąc w Krakowie warto wybrać się wszystkie 5 – każdy z nich jest wyjątkowy.


Kopiec Kościuszki

To najpopularniejszy Krakowski kopiec z 1823 roku. Ma ok. 30 m wysokości i stanowi idealne miejsce do podziwiania panoramy Krakowa.

Kopiec Wandy i kopiec Kraka

To najstarsze Krakowskie kopce, zostały usypane ok VII-VIII wieku. Oba mają ok. 15 m wysokości.

Kopiec Jana Pawła II

Jest pamiątką VI pielgrzymki Jana Pawła II do ojczyzny. Powstał w 1997 roku na terenie Zgromadzenia Księży Zmartwychwstańców.

Kopiec Józefa Piłsudskiego

To najmłodszy i najwyższy kopiec, mierzy ok. 35 m. Pochodzi z roku 1937 i znajduje się na wzgórzu Sowiniec.

Wybierając się na wycieczkę do Krakowa warto skorzystać z usług biura turystycznego. Jednym z nich jest Biuro Trybała, które ma bogatą ofertę wycieczek do Krakowa.