Tarcza antykryzysowa w Krakowie – czy w ogóle działa?

no-money-2070384_640

Począwszy od 1 marca 2020r do dnia 7 kwietnia zarejestrowanych osób bezrobotnych w Grodzkim Urzędzie Pracy w Krakowie jest około 300. Dla porównania sytuacji, w roku ubiegłym w tym okresie osób, które nabyły status bezrobotnego było 25.

 

Te statystyki wskazują na masowe zwolnienia pracowników w krakowskich firmach z powodu obostrzeń wprowadzonych w wyniku epidemii koronawirusa w naszym kraju. Jak informuje zastępca dyrektora ds. organizacyjnych Grodzkiego Urzędu Pracy w Krakowie, Jacek Pająk – najwięcej zwolnień zaobserwować możemy w branży gastronomicznej, turystycznej i budowlanej.

Pracownicy krakowskiego Urzędu Pracy gorąco zachęcają żeby z powodu epidemii korornawirusa mieszkańcy korzystali jednak z komunikacji elektronicznej.

Od początku kwietnia z zamiarem grupowych zwolnień zgłosiło się już kilka firm. W marcu było ich osiem, w tym dwie wielkie sieci handlowe.

W czasie kryzysu dla przedsiębiorców opracowana została ‘tarcza antykryzysowa’, ma ona pomóc firmom w przetrwaniu w tym trudnym czasie. Niestety dla większości z nich okazuje się ona niewystarczająca.