Szykujesz się do szycia? Tych narzędzi nie może zabraknąć w Twoim ekwipunku!

krakow polimex

Masz chęć zmotywować się do szycia ale nie do końca wiesz, czego potrzebujesz, aby zacząć? Oczywiście maszyna do szycia to świetny początek, a taka, która działa dobrze, jest koniecznością. Ale czego jeszcze potrzebujesz, aby uszyć swój pierwszy projekt? Niewiele, ale pomaga wyposażyć się w zestaw przyborów do szycia i narzędzi, które nie tylko pomogą Ci rozpocząć pracę przy pierwszych kilku projektach, ale także przeprowadzą Cię przez całe hobby – tak że będziesz się płynnie rozwijać i kto wie – może otworzysz w Krakowie swój butik?

Zacznij od podstawowego zestawu, a następnie dodaj inne użyteczne elementy takie jak koraliki czy rzep (zobacz tutaj: https://polimex.net/pl/sklep/7-tasmy/68-tasmy-rzep), budując swoje umiejętności i realizując jeszcze więcej ciekawych projektów. Więc, przygotujmy razem twój zestaw do szycia dla początkujących. Oto przedmioty, które ogólnie są uważane za niezbędne do szycia.

1. Nożyczki

Każdy zestaw do szycia dla początkujących to minimum trzy pary nożyczek. Pierwszą i najważniejszą jest para najwyższej jakości nożyc na które tylko Cię stać. Tutaj cena pasuje do wydajności. Im więcej płacisz, tym lepsze nożyczki zyskujesz. Wysokiej jakości nożyczki z łatwością przecinają materiał. Nie powinieneś ciężko pracować, gdy kroisz tkaniny. Jeśli tak jest to oznacza, że twoje nożyczki nie są wystarczająco dobre. Więc zainwestuj w dobrą parę. Są bezpieczniejsze i łatwiejsze w użyciu – to ważne!

Używaj ich tylko do cięcia tkanin, absolutnie do niczego więcej! Nie pozwól, aby twoje dzieci lub współmałżonek dostały je w swoje ręce. Bardzo uważaj na te nożyczki, a one będą trwać dosłownie przez całe życie. Obejrzyj wyprzedaże i poszukaj kuponów z lokalnego sklepu z tkaninami. Kup je, gdy mają 50% zniżki. W ten sposób sprawisz, że szycie będzie bardziej ekonomiczne.

Drugi zestaw, którego będziesz potrzebować, to mała para z ostrymi końcówkami. Będą one znajdować się obok twojej maszyny do szycia, gotowej do wycinania nitek, cięcia blisko linii szwów i guzików. Twoje nożyce krawieckie są zbyt duże i niezdarne do wykonania tych zadań.

Ostatnia para, którą najprawdopodobniej warto posiadać – zwykła para nożyczek. Te używasz do wszystkiego innego niż tkanina. Istnieje mnóstwo wspaniałych wzorów, które można pobrać i wydrukować z Internetu, w tym setki darmowych wzorów szycia – do których je użyjesz. Użyj tych nożyczek zamiast dobrych nożyczek krawieckich, aby te wzory wyciąć, ponieważ najprawdopodobniej zostaną one wydrukowane na zwykłym papierze do kopiowania. To tylko jeden powód, aby je mieć, ale gdy będziesz szyć, będzie wiele takich sytuacji, kiedy się przydadzą.

2. Dobry i komfortowy rozpruwacz do szwów

Jeśli właśnie kupiłeś nową maszynę do szycia, najprawdopodobniej do zestawu akcesoriów dołączony zostanie mały rozpruwacz. Ta opcja jest w porządku, na początek. Jeśli jednak uważasz że już teraz nie spełnia Twoich oczekiwań, zainwestuj w coś lepszego. Wybierz super ostry model, aby wszystkie szwy były łatwe do rozpruwania, a także wygodne do trzymania.

W internecie znajdziesz jeszcze więcej podpowiedzi, w co zainwestować – ale to naprawdę dobry początek.