System zmiękczania wody, system filtracji wody czy też system odwapniania – czego potrzebują Krakowiacy?

1

Mieszkając w Krakowie, prawdopodobnie zauważyłeś wyraźny zapach wody lub to, że już nieraz zgromadził się kamień wapienny na zlewozmywakach i urządzeniach. Prawdopodobnie też próbowałeś wyczyścić plamy z wody w toalecie – z niewielkim powodzeniem. Z drugiej strony, może wiedząc o tym, im iż w Krakowie jest problem z twardą wodą uzbroiłeś się już wcześniej w jakiś system uzdatniania wody w swoim domu. Często jednak właściciele domów nie są pewni, czy potrzebują systemu zmiękczania wody, systemu filtracji wody czy też systemu odwapniania, aby rozwiązać zaistniały problem.

Jeśli słyszysz tu i tam coś o „solnych zmiękczaczach wody”, ważne jest, abyś zrozumiał, że nie są to prawdziwe systemy zmiękczania wody. Bezmiarkowymi środkami zmiękczającymi są układy do kondycjonowania wody, które nie zmiękczają wody (więcej o technologii zmiękczania wody tutaj http://www.zmiekczacze.com).

Jak działają systemy filtracji wody?

Systemy filtracji wody są zaprojektowane tak, aby wyeliminować różne rodzaje zanieczyszczeń z wody. W zależności od zanieczyszczeń, z którymi się stykasz i jakie są Twoje dokładne potrzeby, możesz wybrać jeden z systemów punktowych lub cały system filtracji domów. System punktowy, taki jak np. filtr kranu, system odwróconej osmozy lub dzban wodny filtruje wodę w m konkretnym miejscu, w którym otrzymuje do niej dostęp np. kranie. System filtracji całego domu łączy się bezpośrednio z główną linią wodną i wysyła przychodzącą wodę przez szereg filtrów, aby wypłukać zanieczyszczenia mineralne i biologiczne.

Który system filtracji wody jest najlepszy?

Nie wszystkie filtry zmniejszają wszystkie zanieczyszczenia, jednak dzięki współpracy z doświadczonym hydraulikiem (których całe szczęście w Krakowie nie brakuje) będziesz mógł ustalić, jakie filtry najlepiej odpowiadają Twoim problemom z wodą. Istnieje szeroki zakres filtrów wody, które można rozważyć.

Jak działa system zmiękczający wodę?

Środek do zmiękczania wody jesteś szczególnie polecanym tym Krakowiakom, którzy zmagają się z problemem jakim jest twarda woda. Jeśli jesteś wśród nich to system zmiękczania wody jest rozwiązaniem dla Ciebie. Zmiękczacz wody uniemożliwi powstanie brudnej plamy z kamienia, która brudzi umywalki, toalety i urządzenia. Twarde minerały, takie jak wapń i magnez, mogą uszkodzić rury, a nawet włosy i skórę. Z dobrym zmiękczaczem wody, szampony i mydła działają lepiej. Naczynia, drzwi prysznicowe i umywalki będą jaśniejsze, błyszczące i bezbarwne. Miękka woda pomaga również jako naturalny złuszczacz i może pomóc w minimalizowaniu stanów zapalnych skóry, takich jak łuszczyca i egzema.

Zmiękczacze wody stosują roztwór soli i żywice jonowymienne, aby walczyć z twardością wapnia i magnezu, aby wszystko działało lepiej, w tym rury. Wapń i jony magnezu znajdujące się w twardej wodzie przylegają do kulek żywicznych w zbiorniku mineralnym. Zbiorniki solanki następnie wysyła roztwór soli przez zbiornik mineralny, aby wypłukać brud i minerały z wody. Nadmiar solanki jest wypłukany ze zbiornika mineralnego w końcowej fazie przetwarzania. Możesz też postawić na systemy skupiające się na usuwaniu wapnia.