Święto 11 Listopada w Krakowie – sprawdź co i gdzie?

4-1

Krakowskie obchody Święta Niepodległości rozpoczną się uroczystą mszą świętą w Katedrze Wawelskiej. Będzie też defilada i Lekcja Śpiewania. Wokół Plant kursował będzie okolicznościowy tramwaj. Zabrzmią w nim najpiękniejsze pieśni patriotyczne w wykonaniu młodzieży.

Po uroczystościach na Wawelu odbędzie się pochód patriotyczny. Jego uczestnicy zatrzymają się przy Krzyżu Katyńskim, gdzie rozdawane będą flagi i kwiaty. Uroczystości z udziałem Wojska Polskiego odbędą się w samo południe na placu Matejki. Tam zaplanowano defiladę i wręczenie odznaczeń państwowych. Po południu natomiast będzie można zwiedzić gabinety wojewodów w ramach dnia otwartego Urzędu Wojewódzkiego.

Wieczorem na Rynku Głównym zaplanowano wspólną Lekcję Śpiewania najpiękniejszych polskich pieśni. Z tej okazji kancelaria prezydenta Krakowa przygotowała 6,5 tysiąca bezpłatnych śpiewników. Są one także dostępne w internecie. Pomysłodawcą tego projektu jest Biblioteka Polskiej Piosenki.

11 listopada w wielu miejscach odbędą się także biegi niepodległości. Jeden z nich wystartuje o godz. 15.00 z deptaku przy alei 3 maja. Trasę biegu poprowadzono m. in. wokół Plant i m.in. ulicami Flisacką, Kościuszki i Emaus.

Informacja pochodzi ze strony: http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/swieto-niepodleglosci-w-krakowie-bedzie-msza-swieta-defilada-i-tradycyjna-lekcja-spiewania/