Internet Kraków – światłowód czy połączenie bezprzewodowe?

female-hand-typing-keyboard-laptop_800x533

Mieszkasz na stałe w Krakowie? A może tylko studiujesz w tym mieście? W zależności od tego, czego potrzebujesz, możesz wybrać jedną z wielu ciekawych ofert na Internet. Kraków to miasto, które stale się rozrasta, a co za tym idzie, dostawcy usług telekomunikacyjnych mocno rozbudowują swoją infrastrukturę sieciową. Nie wiesz, na jakie połączenie Internetowe ostatecznie się zdecydować? Sprawdź, czym jest światłowód oraz technologia bezprzewodowa. Poznaj podstawowe różnice i sam(a) sprawdź, jak działa Internet w Krakowie.

Internet Kraków – światłowody. Prędkości i ceny

Mimo, iż na terenie Krakowa stale funkcjonuje wiele firm z branży telekomunikacyjnej, to jednak jest kilku dostawców, którzy zasługują na specjalną uwagę w tym zakresie. Cenisz sobie zalety połączenia światłowodowego? Sprawdź, jakie są popularne prędkości i ceny abonamentu na światłowód. Oto najpopularniejsze firmy posiadające w ofercie opcję podłączenia się do technologii światłowodowej wysokiej wydajności.

  1. Netia – to czołowy dostawca Internetu światłowodowego. W ramach tej oferty zyskasz dostęp do połączenia z prędkością 1000 Mb/s za jedyne 70 złotych miesięcznie.
  2. RFC – ten operator proponuje Internet światłowodowy do prędkości 300 Mb/s za cenę 74,99 złotych. Nie jest to jednak żadna konkurencja dla firmy Netia, która proponuje znacznie lepsze warunki.
  3. UPC – kolejnym operatorem telekomunikacyjnym jest firma UPC. W tym przypadku zyskasz dostęp nawet do 1000 Mb/s transferu oraz brak opłat aktywacyjnych. W ramach usługi otrzymasz też dostęp do modemu Wi-Fi.
  4. Vectra – ten popularny dostawca usług telekomunikacyjnych udostępnia w ramach swojej oferty Internet  światłowodowy do 1200 Mb/s. To nie lada gratka na obecnym rynku. Taką prędkość połączenia otrzymasz tylko wtedy, kiedy pogodzisz się z wydatkiem 89,99 złotych miesięcznie.

Internet mobilny Kraków – jakie oferty są warte uwagi?

W ramach porównywarki operatorów telekomunikacyjnych znajdziesz wiele dostępnych opcji. Wystarczy, że podasz swój dokładny adres, przejrzysz dostępne propozycje, a następnie podpiszesz umowę z wybranym operatorem. W ramach umowy możesz otrzymać także preferencyjne warunki finansowania, jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś(aś) z oferty wybranego operatora. W szczególności zwróć uwagę na propozycję Internetu mobilnego od takich operatorów, jak:

  • Vectra;
  • Plus;
  • Play;
  • T-Mobile;
  • Orange;
  • i innych…

Internet Kraków z dostępem mobilnym to przede wszystkim duża wygoda. Obecnie dostawcy usług sieciowych korzystają z infrastruktury 5G lub 4G LTE. Niezależnie od wybranej opcji zyskasz przede wszystkim możliwość korzystania z szybkiego transferu danych, ale z uwzględnieniem pewnych ograniczeń. Pamiętaj, kiedy przekroczysz z góry narzucony limit danych do wykorzystania, operator może doliczyć dodatkowe koszty do abonamentu w ramach wykupienia dodatkowego transferu.

Koniecznie sprawdź aktualne oferty Internetu w Krakowie (wszystkie dostępne oferty znajdziesz na stronie: https://teletropiciel.pl/internet/krakow/) jeśli chcesz podpisać umowę z firmą, która nie zawiedzie Cię przez wiele lat. Postaw na jakość połączenia, stabilność oraz jak najmniejsze ograniczenia transferu. Sprawdź popularne oferty w ramach porównywarki operatorów, a na pewno znajdziesz propozycję współpracy dopasowaną do Twoich potrzeb.

Polecamy:
Czym jest produkcja filmowa oraz jak wygląda przykładowa realizacja? – Krótki przewodnik