Świąteczne kolędowania – czyli magia świąt w Krakowie

grudzienwkrakowie1

Kolędowanie to jeden z najpiękniejszych sposobów na celebrowanie świąt Bożego Narodzenia. Jeśli nigdy nie byłeś/-aś na koncercie kolęd na żywo, koniecznie musisz w najbliższe święta to zmienić. Mamy dla Ciebie propozycję nie do odrzucenia – wysłuchanie na żywo koncertu kolęd w kościele w Krakowie w pierwszym dniu Bożego Narodzenia.

Każdy, kto lubi słuchać polskich kolęd i zagranicznych christmas song musi bezapelacyjnie uczestniczyć w wydarzeniu, które znaleźliśmy na stronie https://rytmy.pl/wydarzenia/krakow/ Koncert Kolędy Świata to uczta dla wszystkich wielbicieli świątecznego nastroju. Wydarzenie odbędzie się w murach kościelnych, w których panuje doskonała akustyka i podniosły nastrój.

Kolędy w Krakowie – Kościół Rektoralny pw. Przemienienia Pańskiego

Pełen magii koncert kolęd szykuje się w Kościele Rektoralnym pw. Przemienienia Pańskiego przy ulicy Pijarskiej 2 w Krakowie. To już kolejna edycja z cyklu Kolędy Świata. Wieczorną porą zebrani wysłuchają przepięknych utworów bożonarodzeniowych z różnych zakątków świata. Wzruszenie gwarantowane.

Jaka oprawa będzie towarzyszyć wydarzeniu? Utwory w otoczeniu murów kościelnych zaprezentują utalentowani wokaliści. Za akompaniament odpowiada niezawodny jazzowy band Prestige Chamber Orchestra. Gdy zagrają najpiękniejsze polskie kolędy, usłyszysz dodatkowo poruszające brzmienie instrumentów klasycznych. Jakie kolędy przygotowali muzycy?

porzucnudeiidznaimpreze_1

Polskie i zagraniczne kolędy

„White Christmas”, „Feliz Navidad”, „Have Yourself a Merry Little Christmas”, „Jingle Bells”, „I’ll be home for Christmas” to tytuły jednych z najpiękniejszych kolęd świata, które usłyszysz na koncercie na żywo. Z polskich kolęd nie może na koncercie zabraknąć wzruszającej „Cichej nocy”, która jest najbardziej znaną kolędą na świecie. Wywodzi się z Niemiec i jest śpiewana w 300 językach. Piękną polską kolędą jest również „Bóg się rodzi”. Utwór ma już 170 lat, a jego autorem jest Franiciszek Karpiński. „Lulajże Jezuniu” oraz „Hej kolęda, kolęda” to przykłady innych polskich utworów świątecznych, które przygotowano na pierwszy dzień Bożego Narodzenia. Co ciekawe, podobno Polska jest krajem, w którym wigilijnych pieśni powstało najwięcej.

Bożonarodzeniowy wieczór w Kościele Rektoralnym pw. Przemienienia Pańskiego będzie jak w ubiegłych latach pełen uśmiechu i ciepłych emocji. Takie wydarzenie muzyczne szykuje się raz do roku. Bilety rozchodzą się jak świeże bułeczki, dlatego warto się pośpieszyć. Szczególnie gdy ich cena jest tak niewygórowana i kosztują jedynie 49 zł.

Royal Chamber Orchestra

Założycielem orkiestry, która zagra w na koncercie Kolędy Świata, jest Sławomir Prokopik. Zespół składa się z absolwentów Akademii Muzycznej, muzyków Krakowa. Royal Chamber Orchestra koncertuje na całym świecie, wykonując utwory muzyki klasycznej, filmowej i jazzowej. W 2009 roku orkiestra nagrała debiutancką płytę, a ich koncerty przenoszą niejednego melomana w wzruszający świat muzyki. Trzymajmy kciuki, by w tym roku ich bożonarodzeniowy koncert był równie wspaniały!