Świąteczne atrakcje w Krakowie

1022

Początek grudnia to zdecydowanie czas, w którym powoli zaczynamy czuć magię świąt. Szczególnie można ją poczuć jeśli wybierzemy się na rynek główny. To właśnie tam rozstawione są targi świąteczne, które odpowiednio nastrajają nas na ten wyjątkowy czas. W tych dniach Kraków bardzo chętnie odwiedzany jest nie tylko przez mieszkańców, ale także turystów. Jeśli należysz do tej drugiej grupy, to czytając ten artykuł dowiesz się co warto zwiedzić w Krakowie, a także gdzie zatrzymać się na noc.

Przede wszystkim koniecznie trzeba wybrać się na wspomniany wcześniej Rynek Główny gdzie spotkamy jarmark bożonarodzeniowy. Możemy pooglądać tam wiele pięknych, świątecznych dekoracji, a także zainspirować się pomysłem na prezent dla najbliższych. Jest coś też dla łasuchów – wchodząc na teren jarmarku nie sposób nie poczuć tych wielu zapachów. Na słodko lub na słono – to Ty wybierasz na co masz ochotę. Na jarmarku znajdziemy stoiska z polskimi potrawami, a przede wszystkim z wyczekiwanymi przez wszystkich pierogami. Tradycyjnie pojawią się też beczki z grzańcem, a wielbiciele słodyczy mogą wyposażyć się w krówki, domowe ciasta czy ciasteczka.

Jeśli chcecie odejść od hałasu, warto wybrać się na spacer uliczkami Krakowa, które są pięknie oświetlone, a pięknie przystrojone witryny sklepowe potęgują świąteczny nastrój. Szczególnie wieczorem warto wybrać się na spacer na Wisłę, gdzie możemy podziwiać Kraków po zmroku. Jeśli ciągle nam mało świątecznej atmosfery, warto wybrać się pod Galerię Krakowską, gdzie także rozłożone są stragany a także duża choinka. Tutaj też możemy skosztować wielu potraw, a dodatkowo dzięki lokalizacji możemy przemieścić się w dowolną część Krakowa.

Jeśli do Krakowa wybrałeś się na dłużej niż jeden dzień, to pozostaje jeszcze temat noclegu. W pobliżu rynku jest wiele miejsc, gdzie można się przespać, a szczególnie warto zwrócić uwagę na Hotel Royal, który ma doskonałą lokalizację – mieści się na plantach zaraz przy Zamku Królewskim Wawel. Świetnie zorganizowana sieć transportu publicznego pozwala na dostanie się w praktycznie każde miejsce w Krakowie. Do dyspozycji gości hotel oddaje 102 przestronne pokoje, w którym jest dostęp do Wi-Fi a także telewizji satelitarnej. W zależności od potrzeb, znajdziemy hotele economy, standard i lux, a jeśli potrzebujemy pomocy, personel z przyjemnością doradzi w jakie miejsce w Krakowie warto odwiedzić. Hotel Royal jest doceniany szczególnie przez turystów, którzy szukają noclegu w ścisłym centrum Krakowa.

Jedzenia w Krakowie nie brakuje, szczególnie w okresie przedświątecznym. Jeśli jednak nie wystarcza nam to, co oferują świąteczne jarmarki, możemy się udać do restauracji, która znajduje się w hotelu zaraz przy Wawelu. Oryginalny wystrój zachęca do spędzenia tam czasu razem z rodziną. To także dobre miejsce jeśli wybierzemy się na wycieczkę razem z pracownikami, czy w celach biznesowych. Dania serwowane w restauracji zachwycają swoim smakiem nawet tych najbardziej wymagających klientów. Oprócz restauracji, hotel zaprasza także do Royal Art Cafe, który serwuje śniadania w postaci szwedzkiego bufety, a dodatkowo zachęca swoim nowatorskim wystrojem. Oferta jest bardzo bogata i każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Royal Art Cafe jest dobrym miejscem na zorganizowanie na przykład kameralnej konferencji czy spotkania biznesowego. Jeśli jednak chcemy zorganizować coś większego, to Hotel Royal posiada kompleksową ofertę konferencyjną, dzięki której możemy zorganizować różnego rodzaju spotkania czy też imprezy okolicznościowe. Całość sprawia, że jest to hotel na który warto zwrócić uwagę, nie tylko pod względem oferty, ale także imponuje widokiem na Wawel, który wygląda pięknie nie tylko za dnia, ale też w nocy. Zarówno hotel jak i restauracja cieszą się dużą popularnością, a personel potrafi obsłużyć każdą, nawet największą konferencję.