Supermarkety internetowe – który wybrać?

pexels-photo-264636

Kiedyś, aby zrobić zakupy spożywcze, trzeba było iść do sklepu. Dziś większość supermarketów oprócz stacjonarnych sklepów, prowadzą również internetowe. Dzięki temu zakupy można robić z dowolnego miejsca, niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy. Wystarczy urządzenie z dostępem do Internetu i można zamawiać wszystko, czego nam potrzeba. Ilość sklepów prowadzących sprzedaż online robi wrażenie. Które z nich są warte uwagi? Specjalnie dla Was sprawdziliśmy kilka z nich i teraz dzielimy się naszymi spostrzeżeniami.

Auchan Direct

Auchan Direct oferuje bardzo szeroki wybór produktów, dzięki czemu w jednym miejscu można kupić wszystko, czego potrzebujemy. Samo przeglądanie oferty łatwe i przyjemne – do swojej dyspozycji mamy menu z podziałem na asortyment. Niestety Auchan Direct jest dostępne tylko na terenie Warszawy i okolic. Koszt dowozu wynosi 19,90 zł dla dostaw na kolejne dni oraz 25 zł dla dostaw na ten sam dzień. Minimalna wysokość zamówienia to 100 zł.

Frisco

We Frisco czeka na nas bardzo zróżnicowany asortyment, posegregowany kategoriami. To gwarantuje wygodne przeglądanie i łatwe wyszukanie interesujących nas produktów. Na korzyść Frisco przemawiają liczne promocje oraz atrakcyjne ceny. Minimalna wartość zamówienia to 100 zł. Dostawa realizowana jest na terenie całego kraju, a jej koszt zależy od wyboru sposobu dostawy oraz lokalizacji. Z pewnością na uwagę zasługuje fakt, że Frisco jako jeden z nielicznych supermarketów online oferuje darmowe dostawy od 250 zł dla Warszawy i okolic, od 300 zł na terenie reszty kraju.

Tesco

Tesco pod względem asortymentu również bardzo się dobrze prezentuje. W przypadku braku zamówionych produktów dają zamienniki. Z jednej strony to dobrze, bo dzięki temu otrzymamy wszystko, czego nam potrzeba. Jednak z drugiej, nie zawsze są to korzystne zamiany, ponieważ cena nowego produktu bywa dużo wyższa. Na plus przemawia jednak fakt, że w chwili odbioru zamówienia, można po prostu rezygnować z tych produktów. Dostawy realizowane są bardzo szybko, a ich cena waha się od 8 do 15 zł i oferowana jest na terenie całego kraju.

Lecler

Lecler oferuje dobrze przygotowany sklep online z szerokim asortymentem i przystępnymi cenami. Strona działa bardzo sprawnie, więc szybko można robić zakupy. Dostawa realizowana jest na terenie całego kraju,a jej cena waha się od 15 do 30 zł.

Piotr i Paweł

Niestety Piotr i Paweł oferuje swoim klientom bardzo wysokie ceny. Dostawa realizowana jest na terenie całego kraju, ale jej cena waha się w zależności od naszej lokalizacji. W pobliżu sklepów pobierana jest opłata w wysokości 9,99 zł, w dalszych rejonach 20 zł (cena do 30 kg) + 10 zł za każde rozpoczęte 10 kg.

Który w takim razie wybrać?

Nie da się ukryć, że zakupy spożywcze przez internet to ogromna wygoda i oszczędność czasu. Jednak który supermarket spośród wymienionych warto wziąć pod uwagę? Naszym zdaniem każdy z nich ma zarówno swoje mocne, jak i słabe strony. Auchan Direct oraz Frisco oferują wygodne wyszukiwanie z możliwością sortowania. Tesco z kolei oferuje błyskawiczną dostawę, a Leclerc szybkie działanie. Dlatego nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi, więc każdy z nas powinien zdecydować samodzielnie. Warto wziąć pod uwagę swoje oczekiwania, oferowany asortyment przez poszczególne sklepy, jak również koszt i czas oczekiwania na dostawę. Z pewnością ranking supermarketów również warto jakiś sprawdzić. Online jest ich całkiem sporo, więc nikt nie powinien mieć z tym trudności.

Tekst opracowany wspólnie z https://www.topspozywcze.pl/