Studnie głębinowe – co trzeba o nich wiedzieć?

architect-1080589_640

Studnie głębinowe cieszą się coraz większą popularnością wśród inwestorów realizujących prace budowlane, budujących domy i mieszkania. Jest to bowiem praktyczne i wygodne rozwiązanie, które pozwala mieszkańcom uniezależnić się od wody dostarczanej za pomocą wodociągów.

Studnie głębinowe to głębokie, pionowe odwierty lub wykopy, których celem jest dostanie się do warstwy wodonośnej gleby. W takiej studni instalowana jest specjalna pompa, która dostarcza wodę wyżej, do domu lub mieszkania. Korzystanie ze studni jest wygodne, praktyczne, a jednocześnie ma wiele zalet, jakich nie da nam podłączenie do wodociągów. Nic więc dziwnego, że studnie głębinowe kopane są nie tylko tam, gdzie nie ma możliwości podpięcia się do sieci wodociągowej. Wielu inwestorów świadomie rezygnuje z wodociągów, stawiając na niezależność pod względem dostępu do wody.

Dlaczego warto mieć studnię głębinową?

Dzięki studni głębinowej nie musimy martwić się żadnymi kłopotami z dostawami wody wodociągowej ani spadkiem ciśnienia. Jesteśmy niezależni i woda w kranie płynie zawsze wtedy, gdy jest potrzebna. Co więcej, woda ze studni głębinowej to ogromna oszczędność na kosztach eksploatacji gospodarstwa domowego czy firmy. Warto o tym pomyśleć, gdy prowadzimy działalność, w trakcie której zużywamy sporo wody. Za wodę ze studni nie trzeba płacić. Jedyny koszt, jaki ponosi inwestor w czasie użytkowania studni, to koszt energii elektrycznej, dzięki której uruchamiana jest pompa głębinowa. Woda ze studni głębinowej jest również niezwykle czysta. Zanim trafi do kranu, przechodzi przez sieć wysokiej jakości filtrów, które oczyszczają ją ze wszystkich zanieczyszczeń i substancji, które mogłyby być szkodliwe dla użytkowników. Posiadane studni głębinowej ma całe mnóstwo zalet, dlatego warto rozważyć jej wykopanie, gdy planujemy budowę domu. Minusem studni głębinowej jest koszt zrealizowania inwestycji. To z pewnością dużo wyższy wydatek niż podpięcie obiektu do sieci wodociągowej. Warto go jednak potraktować jako inwestycję w bezpłatną wodę w przyszłości. Na wstępie sporo wydamy, jednak w kolejnych latach koszty eksploatacji studni głębinowej będą zdecydowanie niższe niż korzystanie z sieci wodociągowej.

Profesjonalna ekipa budowlana

Aby mieć pewność, że studnia głębinowa będzie wykonana zgodnie ze sztuką budowlaną, warto zadbać o to, by prace wykonała doświadczona ekipa. Warto stawiać na firmy, które specjalizują się w realizacji studni, mają wiedze, kwalifikację, wszystkie niezbędne zezwolenia, a także profesjonalne maszyny i urządzenia. Studnie głębinowe Kraków to propozycja dla mieszkańców Krakowa i okolic, którym zależy na wysokiej jakości pracach budowlanych, szybkiej realizacji i bezproblemowym użytkowaniu wykopanej studni. Jeśli powierzamy wykopanie studni głębinowej doświadczonym fachowcom, możemy mieć pewność, że wszystkie prace przebiegną szybko, sprawnie i zgodnie z planem.