Studia fotograficzne – gdzie w Krakowie nauczysz się robić zdjęcia?

pexels-photo-37838

Zastanawiasz się nad podjęciem nauki w kierunku fotografii? A może po prostu szukasz dobrej szkoły w Krakowie, która nauczy Cię robić zdjęcia i przygotuje do pracy w zawodzie fotografa? Koniecznie przeczytaj poniższy tekst, ponieważ może być dla Ciebie źródłem cennych informacji.

Szkoła Kreatywnej Fotografii

Naszym numerem jeden jest Szkoła Kreatywnej Fotografii, która oferuje naukę w systemie dziennym oraz zaocznym. Jest to szkoła, w której spotkasz prawdziwych pasjonatów fotografii, zarówno wśród studentów, jak i wykładowców. To właśnie tutaj oferowana jest wysoka jakość kształcenia, dzięki czemu masz zapewniony dobry start do zatrudnienia w branży. Szkoła Kreatywnej Fotografii nie tylko zapewnia naukę fotografii, ale również zapewnia swoim studentom bezpłatny dostęp do studia fotograficznego oraz ciemni. Szkoła Kreatywnej Fotografii to także świetna alternatywa dla osób, które mają wyższe wykształcenie, a chciałyby zdobyć zawód dający niezależność i możliwość spełnienia swoich marzeń.

Gloker Szkoła Policealna

Kolejną propozycją jest Gloker – szkoła policealna, która oferuje naukę fotografii w systemie dziennym, wieczornym lub zaocznym przez 2 lata (4 semestry). Podejmując naukę tutaj, można usystematyzować i pogłębić posiadaną wiedzę w zakresie fotografii oraz cyfrowej obróbki obrazy. Na warsztatach zapewniona jest zarówno nauka podstaw sprawnej obsługi aparatu, właściwy dobór parametrów, jak również analiza wykonywanych prac. Wszystko po to, by jak najlepiej przekazać wiedzę oraz umiejętności praktyczne, które będzie mógł wykorzystać w pracy zarówno fotograf na wesele, jak i fotograf sesji wizerunkowych.

Akademia Fotografii Kraków

Bardzo ciekawą ofertę zapewnia Akademia Fotografii Kraków, która prowadzi naukę w trzech trybach – dziennym, zaocznym oraz wieczorowym. Dzięki czemu każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Studium dzienne trwa rok, a nauka bazuje na równomiernym rozłożeniu zajęć tak, by studenci mogli połączyć praktykę (pod opieką asystentów) z teorią, którą zdobędą od wykładowców. Studium zaoczne trwa dwa lata i obejmuje szereg wykładów oraz ćwiczeń, które pozwalają poznać fotografię od podszewki. Z kolej studium wieczorowe trwa rok i nie różni się praktycznie niczym od pozostałych trybów, gdyż również pozwala poznać tajnik fotografii zarówno w teorii, jak i praktyce.

Krakowska Szkoła Filmowa im. Wojciecha Jerzego Hasa

Krakowska Szkoła Filmowa im. Wojciecha Jerzego Hasa to propozycja dla bardziej wymagających, którzy oprócz samej nauki fotografii, chcą do perfekcji opanować operowanie światłem, aparatem i komputerem, gdyż każdy ten element odgrywa bardzo ważną rolę i od niego zależą efekty pracy. Zajęcia na kierunku fotograficznym mają charakter praktyczny, odbywają się w profesjonalnym studiu, w plenerach oraz w innych, zróżnicowanych warunkach. Wszystko po to, by studenci nauczyli się tego, co im jest naprawdę potrzebne, co spełni aktualne zapotrzebowanie rynku i ułatwi pracę w zawodzie.

Podobne artykuły:
Fotograf architektury – jeden dzień z życia zawodowca
Branża turystyczna – jaką rolę odgrywa w niej fotografia?
W co warto inwestować na początku swojej drogi zawodowej z aparatem?