Sting w Polsce – poznaj największe przeboje artysty

stingwpolsce

Artysta obdarzony wyjątkowym głosem ma na koncie wiele znakomitych utworów, z których część stała się przebojami wszechczasów. Sting potrafi wzruszać i energetyzować, wprowadzać w nastrój melancholii i podrywać do tańca, nic więc dziwnego, że fani z całego świata uwielbiają jego kompozycje. Niebawem można będzie usłyszeć wielkie przeboje gwiazdora na żywo. Z okazji zbliżającego się koncertu Stinga w Polsce, przypomnijmy sobie największe solowe hity muzyka – część z nich zabrzmi na scenie krakowskiej Tauron Areny!

Sting w Polsce już na początku listopada

Wybitny wokalista wystąpi w Krakowie jeszcze w tym roku. Sting zaśpiewa dla polskich fanów już 2 listopada. Koncert w Tauron Arenie jest jednym z wydarzeń zorganizowanych w ramach trasy promującej nowy krążek „My Songs”, zawierający intrygujące aranżacje znanych przebojów artysty. Uczestników show czeka magiczne widowisko obejmujące zarówno piosenki z okresu współtworzenia The Police, jak i utwory z kariery solowej.

Trasa koncertowa wystartowała w maju tego roku. Recenzje po dotychczasowych występach są niezwykle entuzjastyczne – zarówno fani, jak i krytycy zachwycają się śpiewem uwielbianego przez wszystkich piosenkarza. Bilety na koncert Stinga w Polsce można zdobyć na stronie https://www.alebilet.pl/bilety/sting. Muzyk ma w naszym kraju wielu fanów, dlatego nie należy zwlekać z nabyciem wejściówek! W oczekiwaniu na koncert Stinga w Krakowie przypomnijmy sobie największe przeboje artysty.

Englishman in New York

„Englishman In New York”, piosenka Stinga z 1987 roku, pochodzi z albumu „… Nothing Like The Sun”. „Anglikiem”, o którym mowa w tekście utworu, jest Quentin Crisp – angielski pisarz i aktor słynący z ekscentrycznego zachowania i kontrowersyjnych wypowiedzi. Gwiazdor napisał swoją piosenkę niedługo po tym, jak Crisp przeniósł się z Londynu do mieszkania na Bowery w Nowym Jorku. Drugim bohaterem utworu jest Sting, który sam ma doświadczenie w byciu „Anglikiem w Nowym Jorku”. Niezwykłą urodę muzycznej kompozycji i subtelny wokal piosenkarza dodatkowo podkreśla gra utalentowanego saksofonisty Branforda Marsalisa. Teledysk do przeboju wyreżyserował David L. Fincher. Oprócz brytyjskiego wokalisty wystąpił w nim Quentin Crisp.

Shape Of My Heart

„Shape Of My Heart” to jeden z najpiękniejszych utworów Stinga. Piosenka jest znana głównie za sprawą kultowego filmu „Leon Zawodowiec”. Przebój był motywem przewodnim opowieści o płatnym zabójcy o złotym sercu. Został wydany jako singiel w 1993 roku, a pochodzi z albumu „Ten Summoner’s Tales”. Współtwórcą akustycznej ballady jest gitarzysta Dominic Miller.

Fields of Gold

Podobnie jak wcześniej wspomniany utwór, „Fields of Gold” pochodzi z albumu „Ten Summoner’s Tales”. To piękna piosenka o miłości, czasie i ulotności chwil. Kompozycja, chociaż bardzo prosta, ujmuje swoim romantycznym, melancholijnym klimatem i potrafi wzruszyć.

Fragile

Utwór został skomponowany przez Stinga w 1987 roku. Znalazł się na albumie „Nothing Like The Sun”. Piosenka jest hołdem złożonym Benowi Linderowi, inżynierowi, który został zamordowany przez partyzantkę Contras podczas prac nad zbudowaniem elektrowni wodnej w Nikaragui. Z powodu jej uniwersalnej wymowy, nadawano ją także po zamachach na World Trade Center. Jedna z najpiękniejszych i najdelikatniejszych piosenek Stinga została też nagrana w wersji hiszpańskiej i portugalskiej.

Russians

Piosenka ukazała się na debiutanckim albumie artysty „The Dream of the Blue Turtles”, wydanym w 1985 roku. W wyjątkowym utworze Sting ostrzega przed konsekwencjami zimnej wojny i opowiada o napiętej sytuacji między Związkiem Radzieckim a Stanami Zjednoczonymi. W tekście pojawiają się nazwiska Nikity Chruszczowa, Ronalda Reagana i Roberta Oppenheimera. Antywojenny utwór genialnie oddaje uczucia osoby, która żyła w tych osobliwych czasach. Piękną kompozycję zdobią motywy zaczerpnięte z „Lieutenant Kije Suite” rosyjskiego kompozytora Siergieja Prokofiewa.

Największe przeboje brytyjskiego wokalisty będzie można usłyszeć na żywo już wkrótce w Krakowie. Zapowiada się magiczne wydarzenie, które na długo zapadnie w pamięć uczestników show. Wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem. Bilety na koncert Stinga w Polsce uda się na szczęście jeszcze zdobyć na stronach służących bezpiecznej odsprzedaży wejściówek.