Stanowisko pracy niskiego szczebla

craftsmen-3094035_640

Stanowiskiem pracy niskiego szczebla można określić takie stanowisko, na którym wykonywane obowiązki są bardzo proste, nieskomplikowane i opierające się na kolektywnym działaniu. Pracownik pełniący obowiązki nie musi być więc wykwalifikowany, a praca, którą mu zlecono – ważna.

Co można robić na stanowisku niskiego szczebla?

Większość zadań na stanowiskach niskiego szczebla dotyczy najczęściej dokumentacji, dbania o przydzielony teren bądź pomieszczenie, prac manualnych oraz prac fizycznych. Siłą w tym przypadku jest ilość. Im więcej stanowisk pracy niskiego szczebla, tym więcej dóbr są one w stanie wytworzyć. Zadania pełnione przez pracowników nie są skomplikowane, a więc nie wymagają wyższego wykształcenia, ukończenia kursów i szkoleń, a także posiadania certyfikatów. Kompetencje na stanowiskach niskiego szczebla nabywane są w trakcie trwania pracy. Jest więc to idealne zatrudnienie dla studentów oraz bezrobotnych.

Gdzie szukać stanowisk niskiego szczebla?

Niemal w każdej firmie potrzeba pracowników niskiego szczebla, którzy muszą zajmować się drobnymi pracami. Najwięcej znajdziemy ich w fabrykach oraz zakładach przemysłowych, gdzie kierownictwo stanowi jedynie ułamek całej siły zakładowej. Tego typu stanowisk warto również szukać m.in. na budowie, tartaku, w firmach zajmujących się tworzeniem oraz remontowaniem dróg, roznosicieli ulotek. Ogłoszenia te dostępne są m.in. na portalu Pracuj.pl po uzupełnieniu wyszukiwarki o niezbędne dane i cechy charakterystyczne interesującej nas pracy.

Wady i zalety pracy na stanowisku niskiego szczebla

Zaletą pracy na stanowisku niskiego szczebla jest przede wszystkim niska odpowiedzialność oraz nieduży zakres obowiązków. Ponadto, ilość ofert pracy stanowi dużą część obecnego rynku pracy. Do wad należy zaliczyć fakt, iż większość ofert pracy na stanowiskach niskiego szczebla jest bardzo ciężkich i słabo płatnych.