Sprawdzony przepis na szczupłą sylwetkę

fruit-2305192_960_720

Wiele osób marzy o zgrabnej i szczupłej sylwetce, ale nie wie jak ją osiągnąć. Znaną i sprawdzoną metodą na piękne ciało jest połączenie zdrowego odżywiania z aktywnością fizyczną. Odpowiednia dieta i treningi sprawią, że organizm będzie zdrowy i mocny, a ciało jędrne i smukłe.

Dieta

Zdrowa dieta powinna być bogata w naturalne produkty. Dzień najlepiej rozpocząc od szklanki wody z cytryną, która pobudzi organizm do działania. Na śniadanie warto przygotować posiłki zawierające węglowodany np. owsiankę z owocami, smoothie czy koktajl. Takie składniki dadzą nam energię na cały poranek. Na obiad najlepiej zjeść danie bogate w białko np. chude grillowane mięso, kaszę, albo brązowy ryż i surówkę z warzyw. Kolacja powinna być lekka i nie zawierać węglowodanów, które spożyte przed snem obciążają organizm. Nie można zapomnieć o właściwym nawadnianiu organizmu. Do obiadu warto wypić szklankę świeżego soku z owoców, a wieczorem wodę. Dostarczenie odpowiedniej ilości płynów wspomaga pracę organizmu i sprawia, że czujemy się dobrze i lekko. Dla niektórych osób utrzymanie zdrowej diety może być problematyczne, przez niewłaściwe odżywianie w trakcie pracy. Rozwiązaniem są jednak lunchboxy, do którym można zapakować przygotowane w domu posiłki. Obiad w miejscu pracy nie musi być nudny i kończyć się na kanapkach. Do pudełek zmieści się zarówno sałatka, jak i porcja mięsa, surówka i ryż. Na rynku dostępne są nawet zestawy opakowań, które nie zajmują wiele miejsca, a można w nich przechowywać zupy, kanapki, sałatki i mięso.

Catering dietetyczny

Dla osób, które nie potrafią lub nie mają czasu komponować zdrowych posiłków w domu dostępna jest usługa cateringu dietetycznego z dostawą. Jest to bardzo wygodne i proste rozwiązanie, dzięki któremu każdy może stosować zdrową dietę. Przykładem firmy, która oferuje dowóz zbilansowanych posiłków jest Nutridieta, która prowadzi swoją działalność na terenie Krakowa. Każdy zainteresowany otrzymuje specjalnie przygotowane dzienne menu, które składa się z pięciu posiłków. Koszt jadłospisu uzależniony jest od użytych składników, cena za jeden dzień cateringu rozpoczyna się od 49 zł. Dieta pudełkowa jest coraz bardziej popularna, uznaniem cieszy się nie tylko catering dietetyczny Kraków, ale również inne przedsiębiorstwa, działające na terenie całej Polski. Klienci nie muszą obawiać się o dania, bo posiłki komponowane są przez specjalistów żywieniowych, z najwyższej jakości produktów.

Trening

african mangoUzupełnieniem właściwej diety jest aktywność fizyczna. Trening pobudza ciało do działania i sprawia, że jest ono piękne i jędrne. Najlepiej wybrać sport, który jest naszą pasją i sprawia nam przyjemność. Żeby uzyskać upragnioną sylwetkę trzeba ćwiczyć regularnie minimum 2-3 razy w tygodniu.

Warto dbać o ciało nie tylko kilka miesięcy przed wakacjami, ale przez cały rok. Właściwa dieta i aktywność fizyczna nie tylko znacząco poprawi nasz wygląd, ale również samopoczucie.

Przeczytaj również:
https://krakow-atrakcje.pl/pyszne-pieczywo-zamawiac/