Spędź niezapomniany czas w Krakowie

45532888edf0aac280d692d8ec7fd943

Kraków, jako dawna stolica Polski jest obecnie jednym z najlepiej rozwijających się miast naszego kraju pod względem turystyki. Każdego roku do centrum Małopolski zjeżdżają ludzie z całego świata, pragnąć przeżyć niezapomniany czas, głównie ze względu na liczne atrakcje, jakie oferuje to miasto. Jeśli jeszcze wcześniej Kraków nie pojawił się na twojej liście miejsc do zwiedzenia, koniecznie musisz to nadrobić.

  • Zaplanuj swój wyjazd
  • Co koniecznie musisz zobaczyć?
  • Przygotuj odpowiedni budżet

Większości z nas Kraków kojarzy się głównie z tym, co znajduje się wokół rynku – Wawel, Sukiennice, sam rynek właśnie czy to, co najbardziej interesuje młodsze osoby – nocny styl życia, którego pozazdrościć mogą inne polskie miasta. Co należy wiedzieć przed samym wyjazdem?

Zaplanuj swój wyjazd

Przede wszystkim warto wziąć pod uwagę, iż największe natężenie turystów jest podczas długich weekendów oraz od piątku do niedzieli – wówczas kolejki są ogromne, ceny mogą pójść w górę, a samo przemieszczanie się po mieście może być bardzo utrudnione. Dlatego też, chcąc na spokojnie zwiedzić Kraków, warto rozważyć wyjazd w innym terminie i unikać komunikacji samochodem – tramwaje oraz autobusy bez problemu dostarczą nas w każde interesujące miejsce, pozwalając zaoszczędzić sporo czasu.

Kolejnym z czynników jest pogoda – Kraków jest niesamowitym miejscem, jednak podczas deszczu warunki do zwiedzania są po prostu słabe. Niemniej jednak, czy to zimą, czy latem, stolica Małopolski posiada swój urok, który sprawi, że na długo będziemy wspominać to miejsce.

Co koniecznie musisz zobaczyć?

Na pewno to z czego słynie miasto, czyli wspomniany wcześniej rynek, Wawel oraz Sukiennice, ale ciekawą alternatywą jest także Żydowskie Muzeum.

Pamiętaj, że wyjazd do Krakowa się nie liczy bez spróbowania lokalnych dań, więc tak zaplanuj swój czas, aby na spokojnie móc rozkoszować się jedzeniem.

Przygotuj odpowiedni budżet

Nastawione na turystów miasto nie należy jednak do najtańszych – zarówno pod względem cen noclegów, jedzenia czy samych atrakcji. W takiej sytuacji, dobrze mieć przygotowany większy budżet, który pozwoli na bezstresowe zwiedzanie i brak konieczności martwienia się o to, czy na wszystko wystarczy pieniędzy.

W sytuacji awaryjnej, warto sprawdzić szybkie pożyczki w Krakowie na get-money.pl, które pozwolą na podratowanie budżetu i przyjemne zakończenie wyjazdu do dawnej stolicy Polski. Biorąc pod uwagę, że dni stają się coraz cieplejsze, warto na poważnie przemyśleć dłuższy wyjazd do Małopolski, która od wielu lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem i wszystko wskazuje na to, że szybko się to nie zmieni.