Skuteczne metody walki z żylakami kończyn dolnych i hemoroidami

beach-1845311_1280

Żylaki i hemoroidy to z pewnością choroby, które są dla nas bardzo intymne i wstydliwe. Często nawet obawiamy się wizyty u lekarza właśnie ze względu wstydu czy innych złych myśli. Jednak w obu przypadkach, najważniejsze jest wczesne wykrycie problemu i zaduszeniu go w zarodku. Dlatego, gdy zaobserwujemy u nas jedną z tych chorób istnieje mnóstwo domowych sposobów, które skutecznie mogą zlikwidować lub przynajmniej zniwelować skutki jej postępowania. Jakie są to sposoby i czy warto odwiedzić specjalistę? Czy da się pozbyć ich w stu procentach?

Leczenie żylaków

Żylaki są najczęściej uwarunkowane genetycznie i pojawiają się u osób starszych. Jednak innymi źródłami tego typu schorzeń są guzy, urazy, zapalenia żył czy zakrzepica. Często występują u kobiet w ciąży. Jakie są pierwsze objawy żylaków? Są to przede wszystkim sine zmiany na skórze, bóle nóg, skurcze łydek czy po prostu uczucie ciężkości. Jak skutecznie walczyć z żylakami? Tutaj niezbędne może okazać się leczenie farmaceutyczne w postaci tabletek doustnych. Odpowiedni lekarz zaleci nam najlepsze rozwiązanie. Do walki przyda się również maść czy żel z heparyną. Pomocne mogą być również zioła, które działają uszczelniająco na naczynia krwionośne. Przykładem tutaj jest koszyczek amiki, wyciąg z kasztanowca, liść oczaru czy kwiat nagietka. Ponadto warto stosować masaże nóg, gorąco kąpiele o mieć dietę bogatą w warzywa i owoce.

Jak radzić sobie z hemoroidami?

endokrynolog gdynia prywatnieHemoroidy to choroba, która objawia się krwawieniem z odbytu, bólem podczas korzystania z toalety i uczucia swędzenia. Wczesne rozpoznanie jest tutaj istotne i nie należy bagatelizować problemu. Jak sobie z tym radzić w warunkach domowych? Kluczowa tutaj może być dieta bogata w błonnik i przede wszystkim wodę. Należy pić dużo wody i spożywać pokarmy bogate w błonnik. Przykładem są orzechy, płatki owsiane, żytnie, pestki dyni i suszone owoce. W przypadku tej choroby warto również zrezygnować z kakao i czekolady. Nasze codzienne nawyki sprzyjają rozwojowi hemoroidów. Długotrwała pozycja siedząca jest najczęstszą przyczyną pojawiania się takich dolegliwości. Dlatego zaleca się bardziej aktywny tryb życia. Odpowiednia higiena może również znacząco pomóc. Ciepłe kąpiele, bardziej delikatny papier i chusteczki intymne mogą dać znaczne odczucie komfortu.

W obu przypadkach, zarówno hemoroidów jak i żylaków nóg, można zaradzić również zabiegiem w postaci lasera fotona. Taki zabieg całkowicie pozbawia problemu nawet w większym stopniu zaawansowania choroby. Taki zabieg można wykonać w każdym lepszym gabinecie estetycznym, np. tu beauty.com.pl. Zabieg nie jest drogi a daje ogromne efekty.

Podsumowując, z żylakami odbytu i nóg należy walczyć już jak najwcześniejszej fazie. Wczesne rozpoznanie jest kluczowe w szybkim pozbyciu się problemu. Jednak i w innych przypadkach leczenie jest możliwe i można całkowicie pozbyć się problemu. Warto dbać o swoje zdrowie, nie tylko ze względów estetycznych.

Więcej na https://www.beauty.com.pl/usluga/leczenie-zylakow/