Masz pracę siedzącą? Zaproś sport do swojego życia!

tim-van-der-kuip-CPs2X8JYmS8-unsplash

Masz pracę siedzącą? Nie czekaj, aż zaczniesz mieć problemy ze zdrowiem, lub utrzymaniem wagi, zaproś sport do swojego życia już dziś.

Praca siedząca nie musi być zagrożeniem dla twojego zdrowia i sylwetki. Wbrew powszechnemu przekonaniu można utrzymać swoją wagę na tym samym poziomie, nawet siedząc przez osiem godzin dziennie przed komputerem, wystarczy zaprosić do naszego życia sport.

Pracujesz, siedząc? Ruszaj się jak najwięcej

Martwisz się o swoje zdrowie i sylwetkę, ponieważ wykonujesz pracę siedzącą? Wprowadź do swojego życia więcej ruchu, a z pewnością utrzymasz prawidłową wagę i uchronisz się przed groźnymi chorobami. Na początek zastanów się, jaki sport przynosi ci najwięcej przyjemności. Nie musisz zapisywać się na siłownię lub biegać do utraty tchu, jeśli tego nie lubisz. Po prostu się ruszaj, to wystarczy! Kochasz badmintona lub siatkówkę? Umawiaj się na granie z przyjaciółmi jak najczęściej. Jeśli jazda na rowerze to dla ciebie przyjemność, odstaw samochód do garażu i dojeżdżaj do pracy jednośladem, możesz też zapisać się na basen. Brakuje ci czasu na sport? Jest na to rada, wykonuj krótkie, lecz intensywne i angażujące wszystkie mięśnie treningi. Odpuść sobie windę, kiedy tylko masz okazję, korzystaj ze schodów. W soboty często spotykasz się z przyjaciółmi? Zamiast przesiadywania nad pizzą i kuflem piwa, ruszajcie na podbój dyskotekowych parkietów. Taniec to również sport, który jest w stanie doskonale wyrzeźbić sylwetkę, a w dodatku spala mnóstwo kalorii. Pamiętaj, jednak że nie tylko aktywność fizyczna decyduje o twoim wyglądzie i stanie zdrowia, istotna jest również dieta. Dotąd omijałeś ciekawe oferty pracy biurowej, obawiając się negatywnego wpływu długotrwałego siedzenia, na twoje ciało? Ruszaj się i jedz zdrowo, to wystarczy, by zachować zdrowie i ładną sylwetkę.