Sezon ogrodowy coraz bliżej, czyli w jakie akcesoria się zaopatrzyć?

outside-254716_960_720

Chociaż wiosna oficjalnie się jeszcze nie pojawiła, przyjemne słońce i ciepłe temperatury przypominają nam, że wkrótce będzie można znów relaksować się w ukochanym ogrodzie. Czy jednak zdążyłeś się zastanowić jak będziesz w tym roku dekorować swój salon na świeżym powietrzu, aby wszystko wyglądało spójnie? Nie? Więc czytaj dalej, dzięki czemu kiedy słońce w końcu nadejdzie, będziesz gotowy do zorganizowania przyjęcia na świeżym powietrzu!

Jeśli jesteś kimś taki jak większość właścicieli domu, wchodzisz do sklepu takiego jak Pełny Kosz i jesteś olśniony jego niesamowitym wyborem, jedynymi w swoim rodzaju przedmiotami i przystępnymi cenami – i chcesz kupić wszystkie akcesoria do domu jakie tam widzisz.

Nie trzeba dodawać: jeśli nie masz nieograniczonego budżetu, konieczna jest strategia. W celu opracowania tej strategii dzielimy się z wami właśnie tym poręcznym przewodnikiem po tym jak pięknie zorganizować tę przestrzeń na zewnątrz i nie zbankrutować.

Funkcja + układ

Zanim zrobisz cokolwiek innego, dowiedz się, jak zazwyczaj używasz (lub planujesz użyć) swojego patio lub tarasu, czy ogrodu jako całości.

Na przykład, czy często organizujesz przyjęcia obiadowe na świeżym powietrzu? Będziesz potrzebować jadalni na świeżym powietrzu. Czy jesteś bardziej gospodynią prowadzącą rozmowy przy grillu z przekąskami? Rozważ zestaw do siedzenia, ognisko i stoliki boczne, na których goście mogą umieścić te napoje. Czy twoje patio jest zbyt małe, aby można było je dekorować na wszelki sposób? Wielofunkcyjne meble – takie jak ława do siedzenia z schowkiem, które można szybko przekształcić w stół – mogą być tym, czego potrzebujesz. Jeśli lubisz gotować, zainwestuj w grill. Lubisz się opalać podczas czytania? Leżaki są koniecznością.

Masz pomysł?

Dobrze jest myśleć o patio jako domu o otwartym planie, który musi pomieścić wiele funkcji:

  • wyznaczone miejsce do gotowania
  • wyznaczone miejsce do jedzenia
  • zaprojektowane miejsce do siedzenia i relaksu
  • tak dalej.

Każdy obszar – lub „pokój” – musi mieć jasno określony cel, który pomoże ci zdecydować, które meble kupić i jak najlepiej je rozłożyć.

Podobnie jak w sytuacji otwartej koncepcji wnętrza, użyj dywanów, elementów architektonicznych, roślin lub innych elementów dekoracyjnych, aby jasno zdefiniować każdy obszar funkcjonalny i stworzyć wygodny przepływ z pomieszczenia do pokoju.

Motyw lub styl

Wybór konkretnego motywu lub stylu jest kluczem do uzyskania spójnego wyglądu w „pomieszczeniu” na zewnątrz. Niezawodny sposób na osiągnięcie spójności? Rozszerz styl swojego domu właśnie o obszar na zewnątrz. Jeśli więc Twój dom jest tradycyjny, używaj tych elementów również w całym ogrodzie. Jeśli masz określoną paletę kolorów wewnątrz, pokaż ją na zewnątrz.

Zawsze stara jsię dopasować swój osobisty styl do tej zgrabnej kategorii. Bez względu na to czy jest to styl nowoczesny czy raczej dom wiejski, po tego określeniu będzie dużo łatwiej określić konkretny cel. Dlatego lepiej jest wybrać paletę kolorów, aby pomóc sobie w całym projekcie.