Rozwijamy sezonowy biznes – w jakiej branży zapotrzebowanie znajdziemy w Krakowie?

Jeśli marzysz o założeniu małej firmy w Krakowie, ale nie chcesz podejmować długoterminowego zobowiązania – wiedz, że masz inne możliwości. Możesz rozpocząć działalność w niepełnym wymiarze godzin, na przykład w formie sezonowego biznesu. To swoista działalność, która działa tylko w określonej części roku kalendarzowego.

Jeśli szukasz małego pomysłu na biznes, który nie wymaga całorocznego zaangażowania, rozważ te kilka ciekawych sezonowych pomysłów biznesowych, które sprawdzą się w Krakowie, gdyż w tym mieście jest na nie ewidentne zapotrzebowanie.

Food Truckk

Przy dobrej pogodzie ciężarówka z jedzeniem jest wspaniałym biznesem. Odwiedź swoją bryką pełną jedzenia centra biznesowe, miejsca publiczne i kampusy uniwersyteckie i oferuj swoim klientom szybki, wygodny i smaczny posiłek.

KrzemOutdoor – wycieczki po Krakowie

Lato to świetnie spędzony czas na świeżym powietrzu, a miejsc do tego na obszarze nie Krakowa nie brakuje. Możesz zaoferować coś w rodzaju wycieczek z przewodnikiem.

Trener personalny

Od trenera kulturystycznego do trenera odchudzającego, zmotywuj ludzi do pilnowania i szlifowania kondycji i niech dieta i żywienie staną się dla nich priorytetem przed sezonem bikini. Kiedy pogoda się zmieni, skoncentruj się na marketingu swojej firmy.

Budowlanka

Branża budowlana jak wiadomo przeżywa rozkwit w czasie cieplejszej pory roku – jeśli to jest twoja domena powinieneś spróbować pójść w tę stronę i założyć własną – nawet jednoosobową firmę budowlaną bądź remontową w konkretnym sezonie. Zobacz jak wygląda praca w budownictwie na portalu Leca.pl – beton lekki.

Pielęgnacja trawników

Jeśli chcesz pracować na słońcu, możesz rozpocząć działalność w zakresie pielęgnacji trawników – taka działalność w Krakowie sprawdzi się od wiosny do jesieni. Jednak zimą również nie musisz odpuszczać, a jedynie przebranżowić się na usuwanie śniegu i lodu poza wiosenno-letnim sezonem.

Czyszczenie kominów

Właściciele domów z piecami opalanymi drewnem wiedzą, jak ważne jest to, aby ich kominy ze względów bezpieczeństwa były regularnie czyszczone, jednak rzadko kiedy mają czas i ochotę, by robić to osobiście. Pracuj przez jesienią i zimę jako kominiarz i cieszyć się przestojami przez wiosnę i lato.

Profesjonalny organizator

Po długiej zimie Krakowianie są gotowi do porządkowania i porządkowania przestrzeni. Jako profesjonalny organizator możesz skorzystać z sezonu sprzątania wiosennego.
Fajerwerki

Okres sylwestra i karnawału jest świetnym momentem dla założenie działalności gospodarczej jako sprzedawcy produktów pirotechnicznych.

Handel detaliczny – Halloween

Chociaż te rodzaje działalności są opłacalne tylko przez kilka tygodni każdego roku, możesz wynajmować przestrzeń na krótką metę tworząc udany biznes jako detalista kostiumów, tym bardziej iż Halloween staje się w Krakowie z roku na rok coraz bardziej opłacalne.

Detal na święta

Dzierżawa lub sprzedaż ozdób świątecznych, upominków i potraw online sprawia iż na Gwiazdkę możesz rozpocząć działalność, która skorzysta z najbardziej atrakcyjnych sezonów handlowych w tym roku.

Konserwacja basenów

Dbanie o basen w gruncie rzeczy pochłania bardzo dużo pracy. Jeśli wiesz coś na temat chemii do basenów, możesz rozpocząć działalność w zakresie utrzymania basenu, która trwa od okresu wiosennego do jesieni.