Rozrywka w najlepszym wydaniu – sprawdź ranking gier na Portalu MMO

importance-of-pc-games

Co prawda od kilku lat rynek MMO dominuje kilka dużych tytułów, to ich pozycja jest zagrożona w wyniku nowszych, świeżych produkcji, które również chcą dla siebie części sławy. Bez dwóch zdań największy i najpopularniejszy jest World of Warcraft, przez niektórych mianowany królem MMO dzięki swojej niewiarygodnej bazie użytkowników. Jest to również gra dobra sama w sobie, o długiej historii, sprawdzonych mechanikach i solidnej firmie, która za nią stoi. Niestety, gracze stopniowo od niej odchodzą.

Jest to spowodowane zwykłym znudzeniem, większość starych wyjadaczy spędziła tam już tak dużo czasu, że zobaczyli wszystko, co gra ma do zaoferowania, a jedyne co ich tam nadal trzymało to znajomi z gry. Ci też jednak zaczęli w końcu opuszczać World of Warcraft, a ogromna społeczność powoli wykrusza się. Nowi gracze natomiast są przyciągani do nowych, ciekawszych produkcji, które pomimo mniejszego budżetu i braku doszlifowania, nadrabiają swoje braki odważnymi, niekonwencjonalnymi pomysłami i mechanikami, które wychodzą poza znany schemat MMO.

Rozmaite, eksperymentalne produkcje próbują zmusić graczy do bardziej złożonych interakcji między graczami, a nawet napędzają całą swoją wirtualną ekonomię używając tylko i wyłącznie prawdziwych ludzi zamiast ustawionych z góry NPC o nieskończonej ilości złota i towarów. Gospodarka na takich serwerach bardziej przypomina to realną, gracz aby kupić niezbędne wyposażenie musi skorzystać z usług innego gracza, który akurat zajmuje się wytwarzaniem takiego. Perspektywa bycia kowalem może wydawać się nudna, ale jeśli twórcy takiego MMO ją dopracowali, to można się zdziwić co do rozrywki, jaką ta rola zapewnia.

Gdzie znaleźć ranking?

Portal MMO znany chyba już wszystkim fanom gier tego typu, prowadzi specjalny ranking, w którym samodzielnie można przejrzeć niemal wszystkie tego typu gry i zasugerować się ocenami oraz recenzjami, by dokonać wyboru, która z nich jest warta przetestowania http://www.portalmmo.pl/rankingi. Oprócz klasycznych produkcji warto spróbować też gier MOBA, które oferują bardziej zwartą i dynamiczną rozrywkę w porównaniu do reszty. Niektórych odrzuca fakt, że do osiągnięcia odpowiedniego poziomu w MMO będzie trzeba poświęcić ogromną ilość czasu, inaczej rywalizacja z innymi graczami może okazać się praktycznie niemożliwa.

Gry typu multiplayer online battle arena oferują coś odmiennego, szczególnie te z wysokiej półki, jak Dota 2, obiektywnie najlepsza, choć niekoniecznie najbardziej popularna produkcja. Od samego początku jedyne co dzieli nas od weteranów to nasza własna wiedza i umiejętności, one są również jedynym, co zyskujemy z meczu na mecz. Zdobywanie poziomów czy przedmiotów, które grają rolę większą niż zmiana wyglądu czy odznaka na profilu nie jest konieczne, aby się zmotywować. Dostatecznym bodźcem jest profesjonalna, niemal e-sportowa atmosfera oraz szczegółowy ranking najlepszych graczy.

Najlepiej jest podjąć decyzję na bazie własnych preferencji, jednak ranking na Portalu MMO może to bardzo ułatwić, oferując natychmiastowy wzgląd do różnych aspektów rozgrywki w danym tytule.