Rozmowa z krakowską projektantką Beatą Rogusińską

kraków kocwin

Wyobraź sobie najpiękniejszy hotel, w jakim kiedykolwiek byłeś. Co się wyróżnia? Czy była to niesamowita jedwabna pościel, poduszki, które przekraczają wszelkie oczekiwania, czy też obsługa i ogólna gościnność, która zmiotła Cię z nóg? A może było to wszystko powyższe?

Nasza znajoma projektantka z Krakowa: Beata Rogusińska, przestudiowała elementy wystroju wnętrz, które skutecznie poprawiają przestrzeń i zapewniają poczucie luksusu. Rozpoznawała swoje odkrycia do pięciu elementów, które są najbardziej skuteczne w tworzeniu tego niesamowitego, luksusowego doświadczenia i podzieliła się nimi z nami.

1. Tekstylia

Beata rozpoczęła rozmowę, mówiąc o potędze tkanin. Wyjaśnia, że tkanina to po prostu wszystko tkane lub wykonane z tkaniny. „Koce, pościel, poduszki, dywaniki, tapicerka – to wszystkie możliwości wprowadzenia tekstyliów do swojego projektu.” Dodanie unikalnych tkanin, takich jak perski dywan, jedwabna pościel lub zasłony od podłogi do sufitu, może naprawdę urozmaicić przestrzeń i przekazać bardziej gustowny, luksusowy charakter.

2. Tekstury

Tekstury mają szerszy zakres, ponieważ są używane do opisu materiału, takiego jak tkanina. Jeśli dywan jest tkaniną, Beata mówi nam, że faktura może być miękka, twarda. Innymi słowy, tak to się czuje. Tapicerka, zasłony, ceramika, metalowe tace i szklane wazony – wszystkie elementy mają teksturę. Zaleca upewnienie się, że masz silną mieszankę tekstur w przestrzeni, dzięki czemu będzie ona wymiarowa w porównaniu z płaską. Mieszanie kontrastujących faktur, takich jak metal ze skórą, doda głębi przestrzeni i naprawdę przeniesie ją na wyższy poziom.

3. Rośliny

Kiedy dotarliśmy do tematu roślin, trudno było dokładnie określić, dlaczego tak skutecznie przyczyniają się do luksusu, którego pragniesz. „Zdecydowanie jest coś psychologicznego w obecności innych żywych, oddychających organizmów, szczególnie tych, które ładnie pachną i dodają koloru twojej przestrzeni”, zauważa nasza krakowska projektantka. Następnie opisuje, w jaki sposób rośliny mogą zacierać granice wewnątrz i na zewnątrz, a także mogą pomóc w ożywieniu przestrzeni. Dla osób, które nie mają smykałki do utrzymania żywych, zielonych roślin zaleca stosowanie fałszywych roślin lub innych naturalnych elementów.

4. Kolor

Jednym z najważniejszych elementów projektowania luksusu jest kolor. Beata podziela tutaj swoje podejście, które opisuje jako monochromatyczne z odrobiną koloru. „Nie chcesz, żeby to wyglądało jak pudełko kredek. Trzymaj się neutralnego motywu i używaj różnych odcieni, jednocześnie dodając akcenty uzupełniających się kolorów za pomocą akcesoriów. ”Odnosi się do mody i idei, że ubieranie w neutralnych kolorach może prezentować bardziej ponadczasowy, elegancki wygląd i zapewnia przyjemne podniebienie dla kolorowych akcesoriów.

5. Silny punkt centralny

Mocne elementy architektoniczne charakterystyczne dla przestrzeni, takie jak kominek i płaszcz, tworzą idealne punkty centralne. „Zagraj w te elementy. Pomyśl o pierwszym wrażeniu czyjejś przestrzeni i przyciągnięciu wzroku do jednego określonego obszaru pokoju. ”Dodaje, że„ jeśli nie masz punktu centralnego, nie bój się go stworzyć ”. Szczególnie w przypadku luksusowych przestrzeni , bądź duży w tym dziale i staraj się stworzyć oświadczenie ogniskowej. Sztuka na dużą skalę jest świetną opcją i można ją tanio pozyskać ze sklepów z artykułami używanymi, pchlich targów lub zrób to sam. Inne pomysły obejmują nakładanie warstw na płaszcz lub tworzenie jasnej ściany akcentującej.