Rowerowy Kraków w liczbach

logo-infografika

Czy wiedzieliście, że w Krakowie rower można zostawić nie tylko przy zwykłym stojaku, ale także przy obwarzanku lub pod czujnym okiem Smoka Wawelskiego, przypominającego postać z ilustrowanej powieści Stanisława Pagaczewskiego?

Bikester.pl przygotował rowerowe kompendium wiedzy o Krakowie – znajdziecie w nim zarówno garść przydatnych informacji, jak i ilustracje przedstawiające kilka typów rowerzystów. Który z nich pasuje do ciebie? Jesteś studentem z książkami umocowanymi na bagażniku, a może pracownikiem korporacji, mknącym do pracy w eleganckim stroju? Bliższy ci sportowy look czy raczej swobodny styl – do tego stopnia, że zapominasz o kasku?

Bikester udowadnia, dlaczego będąc w Krakowie warto jako środek transportu wybrać właśnie rower. Przede wszystkim dzięki temu jednośladowi nie przyczyniamy się do powstawania dodatkowych zanieczyszczeń, nie hałasujemy, oszczędzamy czas i pieniądze, a ponadto poprawiamy swoją kondycję i pozytywnie wpływamy na stan swojego zdrowia.

Rowerowe kompendium wiedzy informuje także rowerzystów jakich błędów muszą unikać, by zapewnić bezpieczeństwo zarówno sobie, jak i innym uczestnikom ruchu – jest to niezwykle istotne, bowiem większość krakowskich rowerzystów wciąż popełnia wiele błędów, doprowadzając tym samym do wielu incydentów lub niebezpiecznych sytuacji.

Z poniższej infografiki dowiecie się również, jak poprawić swoją widoczność na drodze dobierając odpowiednie oświetlenie oraz jak można sygnalizować wykonanie manewru w czasie jazdy w oparciu o międzynarodowy standard.

,,Rowerowy Kraków” to obowiązkowa propozycja zarówno dla turystów, jak i dla mieszkańców Krakowa, którzy lubią poruszać się po mieście za pomocą roweru i chcą nieco rozszerzyć swoją wiedzę na temat tych jednośladów oraz poznać miasto Kraków z całkiem innej, nowej perspektywy. Lektura kompendium z pewnością wpłynie również na poprawę bezpieczeństwa na drodze.

infograpic_krakow_02 (1)

Więcej informacji znajdziecie na stronie https://www.bikester.pl/info/rowerowy-krakow/.