Kryzys w rodzinie – czy warto szukać pomocy online?

computer-768696_640

Kryzysy rodzinne dotykają zarówno dwoje małżonków, jak i relacje pomiędzy rodzicami i dziećmi. Zdarzają się też konflikty na linii teściowa synowa oraz wiele zepsutych relacji w innych konfiguracjach. Osoby, które doświadczają kiepskich relacji czy konfliktów w gronie najbliższych, mogą skorzystać z pomocy psychologicznej. To dobre rozwiązanie, dzięki któremu można niejako z boku spojrzeć na to, co dzieje się w rodzinie. W ten sposób można znaleźć wiele odpowiedzi na ważne i kluczowe pytania.

Nawet, jeśli problemy dotyczą relacji z różnymi osobami, warto wybrać się do terapeuty samodzielnie i w pojedynkę. Rozwiązanie wielu problemów polega przede wszystkim na zmianie postawy czy na podjęciu działania w konkretnej kwestii. Czasem kilka wizyt u dobrego terapeuty wystarczy, aby zażegnać kryzys bądź znaleźć dobry kierunek działania, którym kryzys sam prędzej czy później wygaśnie. W razie jakichkolwiek konfliktów czy kryzysów, pomoc psychologiczna jest najlepszą rzeczą, jaką możemy zrobić dla siebie i swojej rodziny. Terapia i korzystanie z usług psychologa czy psychiatry nie są w dzisiejszych czasach niczym wstydliwym czy wymagającym ukrywania. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z terapii, gdyż po prostu jest skuteczna i znacznie podnosi jakość życia.

Czy terapia online to dobra opcja?

W ofercie gabinetów psychologicznych czy poradni terapeutycznych coraz częściej możemy spotkać się z terapią prowadzoną online. Takie rozwiązanie zdecydowanie zwiększa liczbę osób, które mają możliwość skorzystania z usług psychologa. Dzięki temu na terapię mogą się wybrać osoby mieszkające w mniejszych miejscowościach, a także takie, które nie mają możliwości wyjścia z domu, jak na przykład świeżo upieczone mamy. Terapia online umożliwia spotykanie się z psychologiem w dogodnych warunkach i o odpowiadającej porze. Co więcej, można korzystać z oferty psychologów z różnych regionów kraju, nie trzeba ograniczać się wyłącznie do osób, które mają swoje gabinety w pobliżu naszego miejsca zamieszkania. Terapia psychologiczna wcale nie musi być długotrwała i czasochłonna. Zdarza się, że wystarczy kilka spotkań ze specjalistą, aby można było zażegnać kryzys, życiowy problem czy znaleźć rozwiązanie w jakiejś trudnej sytuacji, która z pozoru wydawała się czymś zupełnie bez wyjścia.

Jak szukać dobrego specjalisty?

Jeśli chcemy skorzystać z pomocy psychoterapeuty, warto najpierw dobrze rozejrzeć się w ofercie tego rodzaju specjalistów. Chodzi o to, by znaleźć kogoś, kto jest naprawdę dobry, sprawdzony, ma odpowiednie kwalifikacje, doświadczenie, a także certyfikaty potwierdzające umiejętności psychoterapeutyczne. Dobry psycholog już w czasie pierwszego spotkania jest w stanie ocenić, jakiej pomocy wymaga jego klient. Czasem wystarczy terapia ambulatoryjna, zdarza się jednak, że potrzebny bywa także szpital psychiatryczny. Takiego rozwiązania też nie należy się obawiać. W przypadku poważnych problemów ze zdrowiem psychicznym warto oddać się w ręce specjalistów, którzy zajmą się pacjentem kompleksowo. Zwykle szpital jest rozwiązaniem krótkoterminowym, po hospitalizacji pacjent nadal pozostaje pod opieką psychologów, terapeutów oraz innych specjalistów od zdrowia psychicznego.