Rodzaje kominków z kafli

fireplace-3996248__340

Piece kaflowe były niegdyś bardzo popularnym rozwiązaniem w naszych domach. Pojawiały się w kuchniach, salonach czy nawet sypialniach. Wówczas pełniły one nie tylko funkcję grzewczą, ale również często dekoracyjną. Kafle były świetnym rozwiązaniem na dogrzanie pomieszczenia, dzięki czemu taki piecyk przez bardzo długi czas oddawał ciepło – bez potrzeby podkładania paliwa. W ostatnim czasie coraz chętniej wraca się do takiego rozwiązania w postaci kominków z kafli.

Dlaczego kominek z kafli?

Kominek z kafli może okazać się dobrym rozwiązaniem dla Ciebie, jeżeli uwielbiasz klasyczne rozwiązania w nowoczesnej odsłonie. Nowoczesny kominek kaflowy nie tylko odpowiednio dogrzeje Twoje pomieszczenie, ale również będzie pełnij funkcję dekoratorską. Aktualnie na rynku można znaleźć mnóstwo różnych wzorów i kształtów kafli, przez co można je dopasować do praktycznie każdego wnętrza. Możesz również zdecydować się na kafle ręcznie malowane, które w niesamowity sposób nadadzą charakter Twojemu wnętrzu. Sprawdź również te kominki kaflowe w Opolu.

Jaki rodzaj kominka z kafli wybrać?

Po części zależy to od miejsca w jakim chcesz umieścić swój kominek kaflowy. Możesz zdecydować się na klasyczny kominek kaflowy, lub kominek kaflowy narożny. Jeżeli chcesz maksymalnie wykorzystać każdy zakamarek w Twoim salonie – kominek z kafli naroży będzie rozwiązaniem właśnie dla Ciebie!

Możesz wybrać również kominek kaflowy z DGP. Obudowa pełni tutaj funkcję dekoracyjną. System DGP nagrzewa powietrze i rozprowadza je po domu aluminiowymi przewodami. Taki nowoczesny system pozwala na ogrzanie praktycznie całego mieszkania. Działa jedynie, gdy w kominku pali się paliwo. W innym razie znacznie odczuwa się spadek temperatury.
Pieco-kominki kaflowe są bardziej tradycyjnym rozwiązaniem. Uważa się, że są bardziej efektywne i zdrowsze od poprzednika. Ogromną wadą jest tu jednak możliwość dogrzania tylko pomieszczenia w którym się znajduje. Te rozwiązanie jest również zdecydowanie najdroższe dlatego trzeba dokładnie przemyśleć ten zakup. Dostępne są one jednak w różnych stylach – dlatego z pewnością są w stanie wpasować się zarówno do aranżacji klasycznej jak i tej bardziej nowoczesnej.

Kominki kaflowe to jak najbardziej nowoczesne nawiązanie do klasycznego rozwiązania ogrzewania naszych domostw. Posiada wielu zwolenników jak i przeciwników. Niezaprzeczalnie ma on jednak charakterystyczny design, który skutecznie przykuwa uwagę. Odpowiednio dobrany do aranżacji może byś skutecznym dekoratorem wnętrza. Jeżeli szukasz wyjątkowe rozwiązania w zakresie kominków – kominek kaflowy na pewno będzie dobrym wyjściem dla Ciebie!