Ekipa remontowa kontra porządek po pracy – kto za niego odpowiada?

naomi-hebert-2dcYhvbHV-M-unsplash

Remont domu, mieszkania czy powierzchni biurowej to spore wyzwanie logistyczne, a jednocześnie konieczność przebywania przez okres prac remontowych w dosyć zabrudzonych i zakurzonych pomieszczeniach. Trzeba pamiętać, że po zakończonym remoncie konieczne są zaawansowane prace porządkowe. Nie zawsze wykona je firma, która przeprowadza remont. Warto więc zadbać o to, by miał kto posprzątać, abyśmy mogli cieszyć się świeżo wyremontowanymi pomieszczeniami.

Sprzątanie po pracach remontowych można czasem znaleźć w ofercie firm budowlanych. Najczęściej jednak wiąże się to z wyższymi kosztami. Nie trzeba natomiast martwić się żadnymi kwestiami technicznymi, jak chociażby podstawienie pojemników na gruz. Zwykle zajmują się tym firmy remontowe. Jeśli jednak zależy nam na niższym koszcie remontu, możemy wybrać firmę, która zajmuje się jedynie pracami. O porządek po remoncie będziemy się martwić później. Pamiętajmy jednak, że jeśli decydujemy się na kompleksowe usługi i ekipę remontową, która po sobie posprząta, mamy prawo wymagać wykonania tych prac. Zdarzają się bowiem ekipy, które wliczają sobie w koszty sprzątanie, a po zakończonych pracach znikają pozostawiając naprawdę spory bałagan.

Samodzielnie lub z pomocą fachowców

dysze do malowania gracoPo drobnych pracach remontowych w domu niekoniecznie musimy decydować się na wynajmowanie specjalistów. Bez problemu poradzimy sobie z takimi pracami samodzielnie. Pomoc profesjonalnej firmy sprzątającej warto rozważyć, jeśli prace remontowe były dosyć rozległe, pozostało sporo gruzu, poremontowych śmieci oraz innych odpadów, które wymagają profesjonalnego podejścia. Korzystanie z usług firm sprzątających jest też zdecydowanie wygodniejsze. Nie musimy sprzątać samodzielnie, możemy też dużo szybciej wprowadzić się do odnowionego mieszkania. Firmy sprzątające radzą sobie bowiem z bałaganem dosyć szybko, mają specjalistyczny sprzęt, duże odkurzacze i inne urządzenia do sprzątania. Poradzą sobie na pewno lepiej niż my z naszymi domowymi odkurzaczami czy miotłami.

Co powoduje największy bałagan?

Bałagan w domu może powodować sporo różnych prac. Z pewnością sporo nieporządku będzie wtedy, gdy decydujemy się na kucie ścian, wymianę instalacji, ponowne kładzenie gładzi i tynków. Kurzu i bałaganu jest wtedy co nie miara. Duży nieporządek może pojawić się także wtedy, gdy decydujemy się kupić nowe okna czy drzwi wejściowe do domu. Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej na nową bywa dosyć brudna i również wymaga dłuższego sprzątania. Najmniej problemów jest w sytuacji, gdy remont polega wyłącznie na malowaniu ścian czy wymianie mebli na nowe. Wtedy możemy ze wszystkimi pracami porządkowymi poradzić sobie nawet w ciągu jednego dnia. Jeśli mamy zaplanowany dokładny czas na remont, musimy pamiętać o tym, by zaplanować też czas na sprzątanie. Może się bowiem okazać, że w sytuacji, gdy będziemy gotowi do wprowadzenia, nasze mieszkanie nie będzie jeszcze prezentowało się zbyt zachęcająco.

Polecamy:
IT Recruitment Kraków – sposób na odciążenie działu HR