Rejsy po Wiśle w Krakowie

Poland, Krakow, Wawel at night

Kraków – dawna stolica Polski i miasto oferujące wiele ciekawych zabytków i atrakcji to obowiązkowy punkt programu każdego turysty. Dużym urozmaiceniem podczas zwiedzania Krakowa jest możliwość zobaczenia dawnego grodu z perspektywy Wisły. Dawniej miasta zakładane były nad wodą, stąd wiele krakowskich zabytków jest położonych nad rzeką i ciekawostką jest zobaczenie ich z tego punktu widzenia. Chociaż bieg rzeki nie wygląda już tak samo jak w dawnych wiekach wciąż rejs po Wiśle jest dużą atrakcją i ciekawym przeżyciem. Nasza firma oferuje Państwu różnorodne wycieczki po Wiśle pokazujące Kraków z zupełnie nowej strony. Rejsy po królowej polskich rzek to niezapomniana atrakcja dla dzieci i dorosłych, a także ciekawy pomysł na organizację spotkania rodzinnego, towarzyskiego czy biznesowego.

Różnorodna oferta

Propozycje rejsów po Wiśle są dopasowane do różnych grup odbiorców i każdy znajdzie tu coś dla siebie. W naszej ofercie proponujemy:

– rejsy 30-minutowe. To propozycja dla tych, co mają mało czasu, a chcą zobaczyć najważniejsze zabytki miasta. Rejs rozpoczyna się u stóp Wawelu, skąd można podziwiać perspektywę najbardziej znanego zamku w Polsce. Mijamy Smoczą Jamę, mury obronne zamku, a następnie kierujemy się na Salwator, gdzie podziwiamy Klasztor Norbertanek. Wracając możemy zobaczyć ciekawą współczesną bryłę Centrum Manga, a nawracając Kościół na Skałce, gdzie w kryptach pochowani są znani Polacy.

– rejsy 60-minutowe. Jeśli mamy więcej czasu warto wybrać się na ten rejs. Poza trasą z rejsu podstawowego możemy też podziwiać zabytki dawnej dzielnicy żydowskiej – Kazimierza oraz dzielnicy Podgórze.

– rejs 60-minutowy do Klasztoru Kamedułów. To atrakcja dla tych, co znają już dobrze najważniejsze zabytki Krakowa. Podczas tego rejsu obieramy kierunek w górę rzeki. Mijamy Most Zwierzyniecki, Salwator, Klasztor Norbertanek. Następnie mijamy Zamek w Przegorzałach oraz nie wszystkim znaną Willę Baszta zaprojektowaną przez znanego architekta Adolfa Szyszko-Bohusza, by na zakończenie dotrzeć do efektownie położonego na wzgórzu Klasztoru Kamedułów na Bielanach. Stamtąd nawracamy i kierujemy się ponownie pod Wawel.

– rejsy 3,5 godzinne. Jeśli mamy więcej czasu warto wybrać się na dłuższą wiślaną wyprawę. Celem tego rejsu jest Opactwo Benedyktynów w Tyńcu. Podczas wycieczki podziwiamy Salwator, Zamek w Przegorzałach, Klasztor Kamedułów, następnie mijamy Stopień Wodny Kościuszko i docieramy do Tyńca.  Z Tyńca wracamy do Krakowa.

– rejsy wieczorne. To ciekawa propozycja dla tych, którzy zamiast w głośnej restauracji na Rynku wolą spędzić czas w ciszy i spokoju. Rejsy wieczorne odbywają się w sezonie od piątku do niedzieli. Podczas nich oferujemy naszym gościom lampkę wina i niespieszne opowieści o mieście dawnych królów, które można wspaniale podziwiać w wieczornej aurze.

Poland, Krakow, Wawel hill at night, panoramic view from the other bank of river Vistula

Niezapomniana atrakcja

Oferta rejsów po Wiśle w Krakowie to niezapomniana atrakcja. Nasza firma proponuje wycieczki osobom indywidualnym, ale też grupom zorganizowanym. Taki rejs to świetna propozycja dla wycieczek szkolnym, ale też doskonały pomysł na spędzenie czasu w rodzinnym gronie z okazji urodzin, imienin czy ważnej rocznicy. W naszej ofercie istnieje też możliwość zorganizowania spotkania integracyjnego, wieczoru panieńskiego lub kawalerskiego. Rejs po Wiśle może też być interesującym urozmaiceniem spotkania biznesowego, szczególnie dla gości z zagranicy. Ofertę dopasowujemy do Państwa potrzeb. Poza samym rejsem proponujemy też catering lub interaktywną lekcję o historii i tradycjach Krakowa. Jeśli mają Państwo inny pomysł na swój rejs prosimy o kontakt, a na pewno  będziemy w stanie zapewnić dodatkowe atrakcje. W cenie każdego rejsu wliczone jest też opowiadanie przez kapitania-sternika historii mijanych obiektów. Nasze statki są przyjazne środowisku, mają ciche silniki co pozwala na rozkoszowanie się rejsem, możliwość odpoczynku i posłuchania ciekawych opowieści. Niespieszny rejs pozwala też na robienie przepięknych fotografii miasta z perspektywy rzeki. Nasza obsługa dba też o bezpieczeństwo naszych klientów przestrzegając wszelkich zasad rejsów wodnych.

W naszej ofercie proponujemy Państwu rejsy różnymi łodziami. Najbardziej popularne są rejsy gondolami, wzorowanymi na tych z Wenecji. To duża atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Do dyspozycji klientów mamy 7 gondoli, których nazwy nawiązują do krakowskiej historii i ważnych postaci – Smok, Lajkonik, Królowa Jadwiga, Łokietek, Bazyliszek. W naszej flocie pływa też katamaran firmy Bentley i to oferta przeznaczona dla klientów ceniących luksus i wygodę. Naszym użytkownikom możemy też zaproponować kajaki, motorówki, rowery wodne lub Aqua-Taxi.

Bilety na nasze rejsy można bez problemu kupić przez internet na stronie https://www.zeglugawkrakowie.com.pl/. Bilety są w 2 wersjach – ulgowej i normalnej. Jeżeli nie jesteście Państwo pewni godziny i dnia to bilety sprzedajemy także pod Wawelem w miejscu, gdzie zaczynamy rejsy.

Gwarantujemy, że nasze rejsy, które cieszą się dużą popularnością, zapewnią Państwu niezapomniane wrażenia!