Ręczne rolety a może automatyczne?

container-227878_960_720

Montaż rolet zewnętrznych cieszy się obecnie bardzo dużą popularnością zwłaszcza wśród właścicieli domów jednorodzinnych. Dzięki nim można uchronić się nie tylko przed słońcem, lecz również przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów. Przy wyborze rolet pozostaje jednak kwestia, jakie będą najlepsze czy te sterowane ręcznie, czy lepiej postawić na automatykę bezprzewodową.

Rolety elektryczne to wygoda

Zarówno rolety manualne, jak i te elektryczne mają swoich zwolenników i przeciwników, prawda jest jednak taka, że montując dodatkową automatykę, można liczyć na komfort użytkowania, bo otwieranie, a także zamykanie rolet nie wymaga już podchodzenia do okna, bo steruje się pilotem. Owszem nowoczesna technologia kosztuje, jednak w tej kwestii nie warto szukać oszczędności. Warto zatem zajrzeć na stronę sukcesgroup.pl.

Sterowniki rolet- gdzie je umieści?

To gdzie zostaną umieszczone przyciski do sterowania roletami, zależy tak naprawdę od potrzeb, Wiele osób montuje je tuż przy roletach, co nie jest raczej opcją zalecaną. Najlepiej, jeśli będą zamontowane w jednym panelu. Nie należy obawiać się, iż takie rozwiązanie będzie szpeciło ścianę, bo panel jest wielkości gniazdka bądź włącznika prądu. Warto też zastanowić się nad wyborem automatyki, która umożliwi podnoszenie wszystkich rolet w tym samym czasie. Takie rozwiązanie na pewno znacznie skróci cały proces i za jednym przyciśnięciem będzie można cieszyć się dziennym światłem.

Sterowanie falami radiowymi

Nie da się ukryć, iż montaż rolet, które mogą być sterowane falami radiowymi, będzie strzałem w dziesiątkę. Zamykanie i otwieranie rolet odbywa się za pomocą bezprzewodowego pilota, który trzeba jedynie pilnować, by nie zginął. Oczywiście rolety sterowane radiowo mogą posiadać dodatkowy panel ścienny, bo w przypadku awarii pilota będzie możliwość obsługi rolet.

Czy automatyka do rolet jest awaryjna?

Cóż wszystko zależy, od jakiego producenta będzie podchodziła.