Ranking najbardziej kreatywnych biznesów na Krakowskim rynku

shutterstock_4599088

Najbardziej kreatywny biznes to taki, który daje największe zyski swoim właścicielom. Ci ostatni zaś, powinni robić wszystko, aby ich biznes był właśnie najbardziej kreatywnym interesem na rynku. Czy jest to pokrętne myślenie? Raczej nie, ponieważ każdy człowiek chcący założyć swój biznes nie robi tego po to, aby być np. popularnym, ale – aby zarobić. I to zarobić dobrze, z przewaga na „bardzo”.

Produkcja materacy.

Każdy człowiek musi spać. I nie ma tu wyjątków. Ktoś, kto nie śpi, lub nie śpi dobrze, jest mało wydajny zarówno dla swego pracodawcy, jak i również rodziny. Niewyspany człowiek może być nawet niebezpieczny zarówno dla samego siebie, jak i otoczenia. Nie na darmo powstało przysłowie: „Sen to zdrowie”. I dla tego zdrowia powinniśmy się dobrze wysypiać. Co jednak, jeśli nasze miejsce wypoczynku kojarzy się nam tylko z niewygodą? Oczywiście, w końcu „padniemy” na łóżko i zaśniemy. Problem powstaje wtedy, gdy człowiek się budzi. Niewyspany, może być niemałą atrakcją dla otoczenia, ale także utrapieniem i ciężarem dla swoich bliskich, oraz współpracowników. Dlatego ludzie kupują materace, które dadzą im dobry wypoczynek i siły na cały dzień. Kupujący szuka dobrych materacy. W dobie internetu, najpierw czyta o nich na stronach internetowych, forach, czy stronach społecznościowych. Dowiaduje się, jaki najlepszy materac wybrać. I właśnie takie materace powinny być produkowane. Jeśli są dobre, mają renomę, wtedy i popyt na nie znacznie wzrasta (przykładowy model, który ma bardzo dobre wyniki sprzedażowe to materac Medivis Limited). Produkcja materacy to jak najbardziej kreatywny interes, ponieważ odbiorców nigdy nie braknie.

Strony internetowe.

Kolejnym – bardzo kreatywnym biznesem – jest „produkcja” stron internetowych. Każdy, kto chciałby zaistnieć w internecie, powinien założyć swoją stronę. Nie każdy jednak to potrafi. Dlatego są firmy, które się tym zajmują. Przy obecnej technologii, można pomyśleć, że przecież strona internetowa, to tak, jak kiedyś wizytówka. I jest to prawda. Tylko, że ta technologiczna wizytówka ma znacznie szersze spektrum działania, niż zwykły papier. Mając firmę „internetową”, można jednocześnie oferować i inne usługi, jak np. miejsce na serwerze (gdzieś te strony muszą się znajdować, a zwykły klient nie interesuje się tym, gdzie). Można zarabiać na tworzeniu stron internetowych, oraz na udostępnianiu miejsca na serwerze. Opłata za stronę może być jednorazowa, natomiast za serwer, to już opłata roczna, cykliczna. Przedsiębiorca – jeśli założy taką stronę – nie będzie szukał innych dostawców i przekierowywał swój portal. Nie ma na to fizycznie czasu. Dlatego na pewno skorzysta z tej dodatkowej opcji.

Elektronika.

Może ktoś pomyśleć, że handel elektroniką nie jest zbyt lukratywny z powodu wielkiej konkurencji na rynku. Może i to prawda. Jednak nie konkurencja jest tu problemem. Najważniejsze jest, aby towar do sprzedaży nabyć szybko, tanio i bez problemowo. I, do tego także może służyć internet. Najwięcej produktów ściąganych jest z Chin, ponieważ ich ceny są niskie, a towary coraz lepsze jakościowo.