Psi biznes – na jakie zarobki może liczyć groomer w Krakowie?

dog-groomer-2

Choć groomer jest w Polsce zawodem stosunkowo nowym, okazuje się, że z roku na rok jego przedstawiciele radzą sobie coraz lepiej. Szczególnie w dużych miastach salony piękności dla zwierząt nie narzekają na brak klientów, a co za tym idzie – ich właściciele mogą liczyć na całkiem dobre zarobki.

Na jakie zarobki może liczyć profesjonalny groomer w Krakowie?

To zależy od bardzo wielu czynników. Przede wszystkim ważne jest jego wyszkolenie oraz doświadczenie – -osoby, które dopiero zaczynają w branży zarabiać będą zdecydowanie mniej niż profesjonaliści, którzy tego rodzaju usługi świadczą od co najmniej kilku lat. Jak podają portale zajmujące się statystykami na rynku pracy, średnie zarobki groomera w dużym mieście to od 2500 do 4000 zł. Choć oczywiście nie brakuje osób, które zarabiają sporo mniej lub sporo więcej.

Miejsca pracy

Profesjonalni groomerzy mogą pracować na własny rachunek lub być zatrudnieni w gabinetach weterynaryjnych czy w sklepach zoologicznych, co jest naturalnie wzbogaceniem oferty i sposobem na przyciągnięcie większej ilości klientów. Dobrym przykładem szerokiej i bardzo rozbudowanej gamy usług jest Karusek.com.pl – sklep zoologiczny w Krakowie. W sklepie nie tylko można kupić wysokiej jakości karmy dla zwierząt, ale również skorzystać z usługi salonu piękności dla psów. Groomer dostępny w tym samym miejscu, co sklep zoologiczny to dobre rozwiązanie szczególnie z perspektywy klientów, którzy mogą za jednym zamachem kupić karmę i akcesoria oraz zadbać o efektowny wygląd swojego pupila.

Zarobki

imagesZarobki groomera są też zróżnicowane w zależności od tego, czy jest to jego główne źródło dochodu czy tylko zajęcie dodatkowe, a także czy świadczy usługi w salonie stacjonarnym, czy może dojeżdża do domu klienta. Choć widełki zarobkowe są dosyć szerokie, praca groomera jest dosyć dobrze płatna, bo osoby, które korzystają z jego usług są w stanie zapłacić spore kwoty za wygląd swojego pupila. Jeśli ktoś jest w stanie kupić psa czy kota za kilka tysięcy złotych, z pewnością nie będzie oszczędzał także na jego odżywianiu czy pielęgnacji.

Karusek.com.pl – sklep zoologiczny w Krakowie to miejsce, w którym coś dla siebie znajdą nie tylko właściciele czworonogów, ale również osoby, które wiążą swoją przyszłość z pracą ze zwierzętami. Sklep oferuje nie tylko szeroki wybór produktów czy bogaty pakiet usług, ale również sporo wiedzy dostępnej w księgarni. Osoby, które marzą o założeniu salonu piękności dla psów również mogą znaleźć sporo interesujących wiadomości i porad, dzięki którym łatwiej im będzie podjąć decyzję o przyszłej drodze zawodowej.

Warto jednak podkreślić, że większość groomerów, którzy prowadzą swoje salonu, jest zadowolona ze swojej pracy i zarobków. Ta branża w Polsce dopiero raczkuje, jest więc szansa, aby kolejne osoby startujące w tej branży również z powodzeniem prowadziły własny biznes i łączyły zarabianie pieniędzy z robieniem czegoś, co kochają, czyli dbaniem o zwierzęta.