Przyszłość w budowlance – jaką szkołę wyższą wybrać?

JMS-Builders

Szlifowanie odpowiednich umiejętności i utrzymanie przewagi konkurencyjnej w wciąż zmieniającej się globalnej sile roboczej są kwestiami ważnymi – również w dzisiejszym sektorze budowlanym w Krakowie.

Chociaż nie ma jednej odpowiedzi na to, aby rozwiązać wszystkie problemy związane z przyszłością w budowlance to pewne jest, że kariera zawodowa i wykształcenie techniczne są doskonałym punktem wyjścia. Studenci średnio i średnio-zaawansowani w tych programach mogą uzyskać doświadczenia branżowe w wielu różnych dziedzinach nauki. Takowe potwierdzają, że studenci mają wiedzę i odpowiednie umiejętności, które przyniosą korzyści firmie i branży w nadchodzących latach. Programy w szkolne w Krakowie stawiają na to, by dbać o najcenniejszy zasób miasta – jego mieszkańców. To dlatego liczne krakowskie szkoły i uczelnie pomagają osobom zdobywać:

• umiejętności,
• wiedzę techniczną,
• podstawy naukowe,
• rzeczywiste doświadczenia,

które muszą przygotować kandydatów w branży budowlanej na potrzeby wysokiego popytu i dla zdobycia w późniejszym czasie wysokiej płacy.

Jakie to szkoły i uczelnie?

• Centrum Edukacji Copernicus
• Zespół Szkół Budowlanyh NR 1. w Krakowie
• Akademia Górniczo – Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
• Zespół Szkół Budowalnych PBP
• Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

Dzisiaj, bardziej niż kiedykolwiek, przemysł budowlany odgrywa istotną rolę w inicjowaniu, planowaniu i zapewnianiu szkolenia zawodowego i rzemiosła. Dużą rolę odgrywają także programy uczące budownictwa jako fachu dla dorosłych – rozwijają wykwalifikowaną siłę roboczą, dzięki której firmy mogą zwiększyć wydajność i konkurencyjność.

Co można uzyskać decydując się na takie szkolenie?

Studenci, którzy ukończą te programy i wchodzą do branży, są lepiej przygotowani do wypełnienia luki pozostawionej przez starzejącą się siłę roboczą. Programy te w całym kraju szkolą tysiące uczniów na co dzień i zapewniają im możliwość poznania rzeczywistych umiejętności i zadań. Te rygorystyczne programy zawierają w swoich programach techniczne czytanie i pisanie, matematykę i naukę. Ten styl treningowy daje możliwość wybicia się uczniom, którzy chcą wyjść się poza strefę komfortu, aby mogli odnieść sukces.

Dlaczego jest to aż takie ważne?

Dobrze wyszkoleni i wysoko wykwalifikowani pracownicy, którzy posiadają uznane w branży certyfikaty, będą w najlepszej sytuacji, aby zapewnić sobie wysoką płacę i odpowiedzieć wysokie zapotrzebowanie na pracę w ciągu następnej dekady. Przemysł budowlany bardzo potrzebuje tych wykwalifikowanych i wyszkolonych specjalistów. Dlatego krakowskie szkoły i uczelnie muszą inwestować swój czas, zasoby i wskazówki dla studentów, nauczycieli i administratorów w lokalnych programach. Następna generacja specjalistów budowlanych rozwija się w Krakowie i jest gotowa na możliwość przyłączenia się do ciągle rozwijającej się i zaawansowanej technologicznie siły roboczej. Przemysł budowlany i edukacja muszą współpracować w celu wyszkolenia i przygotowania osób, które chcą poświęcić się tej karierze zawodowej.

Artykuł przygotowano wspólnie z portalem Dom z keramzytu – Lecadom.pl