Tłumacz zwykły i przysięgły – angielski w dokumentach

4

Nikogo już zapewne nie dziwi fakt, że język angielski jest jednym z najczęściej stosowanych w wielu sytuacjach. W naszym kraju dość silny nacisk kładzie się na jego naukę i to już od najmłodszych lat. Mimo to, bez funkcji profesjonalnego tłumacza ciężko byłoby sobie niektóre kwestie wyobrazić. Kiedy dokładnie warto i powinno się skorzystać z jego usług? O tym poniżej.

Tłumaczenia zwykłe – angielski

Zapewne większość osób słysząc o tłumaczu od razu myśli o tłumaczeniach, które będą potrzebne np. u notariusza. Prawda jest jednak taka, że istnieją dwie grupy dokumentów, z którymi można udać się do takiej osoby. Pierwsza faktycznie dotyczy umów, poświadczeń, zaświadczeń, a także aktów urodzenia, małżeństwa itp. Takie dokumenty muszą zostać opatrzone specjalną pieczęcią, którą dysponuje tłumacz przysięgły. Druga grupa to różnego rodzaju treści zwykłe, które tej pieczęci nie wymagają, nie będą bowiem przedstawiane w sądzie czy urzędzie państwowym. O jakich dokładnie dokumentach mowa w tym momencie? Mogą to być na przykład ulotki, zawartość strony firmowej, która ma zostać przełożona na język angielski lub odwrotnie, z angielskiego na polski. Mogą to być również różnego rodzaju książki, które będą wykorzystywane do użytku własnego. Uogólniając, tłumaczeniem zwykłym będzie takie, które wykorzystuje się zazwyczaj prywatnie, nie musi go przedstawiać w żadnej instytucji.

Tłumacz polsko angielski – Kraków i okolice

Tłumacz, który zajmie się dokumentami i przełoży je z języka angielskiego na polski lub w odwrotnej kolejności musi posiadać odpowiednie kwalifikacje. Jeśli chodzi o tłumaczenia zwykłe, to powinien on móc pochwalić się dyplomem ukończenia studiów wyższych na kierunku filologicznym. Z kolei tłumacz przysięgły, który również może zajmować się tłumaczeniami zwykłymi jak np. https://edytawiniarskastachowicz.pl/ musi posiadać potwierdzenie swoich umiejętności, a także zdanego egzaminu państwowego. Taki tłumacz musi widnieć na liście tłumaczy przysięgłych Ministra Sprawiedliwości.