Jak przygotować samochód na zimę, by uniknąć holowania?

snow-4438127_1280

Idzie zima. Już jesteśmy świadkami pierwszych opadów śniegu w tym sezonie zimowym. W przypadku śniegu wszyscy wiemy, że drogi mogą być bardziej niebezpieczne po prostu ze względu na dodatkowe czynniki związane z pogodą. Drogi mogą być śliskie, widoczność może być zmniejszona, a niskie temperatury nie tylko pomagają, zwłaszcza jeśli utkniesz na drodze – chyba, że znasz usługi lawetawarszawa24.pl wtedy problem będzie zdecydowanie mniejszy, bo wiesz, że masz na kogo liczyć.

Jednak śnieg nie powstrzyma ludzi przed życiem i jazdą do celu. Ludzie muszą być po prostu bardziej:

  • ostrożni,

  • czujni,

  • przygotowani w tych czasach.

Potrzeba pomocy drogowej jak holowanie Wola jest dość powszechna w okresie zimowym, ponieważ wiele osób doświadcza niespodziewanych problemów z samochodem. Pozwól nam lepiej przygotować do tego siebie i swój pojazd. Oto niektóre z najczęstszych powodów, dla których Twój samochód może się zepsuć w sezonie zimowym, skorzystaj z tego, a kto wie – może uda Ci się uniknąć takich problemów.

Rozładowany akumulator

Jednym z najczęstszych powodów, dla których potrzebna jest pomoc drogowa, jest rozładowany akumulator. W mroźne zimowe dni akumulator może nie być w stanie wytworzyć wystarczającej ilości energii do uruchomienia silnika podczas przekręcania kluczyka. Możliwe, że zbyt długo zostawiłeś samochód na mrozie.

Woltomierz to przydatne narzędzie, które może pomóc sprawdzić napięcie akumulatora, zanim stanie się zbyt zimny. Jeśli pomiar wynosi około 12.40-12.75, nadal będziesz mógł uruchomić samochód. Jeśli jednak odczyt nie mieści się w tym zakresie, być może nadszedł czas na wymianę akumulatora w samochodzie.

Problemy z oponami

Słyszałeś kiedyś o oponach zimowych? Jeśli nie – już wiemy, że możesz mieć problem. Niektórzy kierowcy zmieniają opony w okresie zimowym, aby dostosować się do pogody. Jest to szczególnie ważne dla tych, którzy spodziewają się dużo śniegu. Jednak niektórzy kierowcy nadal dobrze radzą sobie ze swoimi zwykłymi oponami, pod warunkiem, że są odpowiednio konserwowane.

Sprawdź bieżniki swoich opon i upewnij się, że nie jeździsz na łysych. Bieżniki zapewniają przyczepność i trakcję, dzięki czemu możesz lepiej kontrolować swój samochód. Pomaga uniknąć poślizgu na drodze i sprawia, że jest znacznie bezpieczniejszy dla Ciebie i innych osób na drodze.

Płyny – kwestia zamrzania

Samochód wymaga różnych płynów, aby zapewnić prawidłowe działanie. Chociaż płyny niekoniecznie zamarzają jak woda, mogą zgęstnieć, gdy zrobi się zbyt zimno. Może to uniemożliwić wydajną cyrkulację płynu i wykonywanie swojej pracy. Dlatego w zimie nadal może się zdarzyć, że Twój samochód przejedzie nad głową. Najlepszą rzeczą, jaką możesz tutaj zrobić, to poprosić mechanika o sprawdzenie płynów. Niektórzy mogą sugerować przejście na cieńsze oleje w okresie zimowym.

Ogólnie przegląd w dobrym, znanym warsztacie samochodowym przed sezonem zimowym zawsze jest dobrym pomysłem. Możesz też wtedy wyjaśnić wszelkie swoje wątpliwości, jeśli masz jakiekolwiek odnośnie samochodu zimą.

Polecamy:
Jak przewozić psa w samochodzie?