Przyciągnij klientów do swojej krakowskiej restauracji – wykorzystaj Instagram!

instagram

Instagram jest obecnie największą platformą umożliwiającą publikowanie zdjęć i filmików w tak błyskawicznym tempie. Poza rozrywką możliwe jest także promowanie produktów. Firmy chętnie korzystają z takiego marketingu gdyż zasięg dostępu jest bardzo szeroki. Popularne osoby oznaczają marki, co korzystnie wpływa na ich popularność i sprzedaż. Chcąc działać w tej branży należy założyć sobie konto biznesowe, które umożliwia przeglądanie statystyk oraz promocje. Dodatkowo profil wyposażony jest z odnośnik przenoszący do danych kontaktowych.

Wiele osób zastanawia się jak zyskać popularność na Instagramie. Wbrew pozorom nie jest to łatwe zadanie gdyż konkurencja jest bardzo duża. Na wstępie zacząć należy od:

  • określenia charakteru profilu i publikowanych treści w postaci opisu profilu. Ważne jest aby notka była krótka i interesująca. Jest to pierwsze wrażenie potencjalnych obserwatorów
  • ustawienie zdjęcia profilowego
  • dodanie linków do pozostałych portali społecznościowych
  • pozyskanie licznego grona znajomych

                                      Gdy nasz profil wygląda już satysfakcjonująco możemy zacząć publikować posty. Ważne jest aby uatrakcyjnić zdjęcia poprzez zastosowanie filtrów oraz dodać pasujące hashtagi. Dzięki temu będziemy bardziej rozpoznawalni oraz uzyskamy zainteresowanie obserwatorów. Istnieją także błędy, których musimy unikać jeśli chcemy uzyskać popularność na Instagramie. Do najczęściej popełnianych pomyłek należy:

  • kilkakrotne publikowanie tych samych treści
  • brak wystarczających informacji na profilu
  • wybór konta prywatnego – ilość osób, które będą miały możliwość zobaczenia postów jest ograniczona
  • częste komentarze – we wszystkim należy zachowywać zdrowy rozsądek, dużo nie zawsze znaczy dobrze
  • pozostawanie biernym użytkownikiem, który nie obserwuje, a chce być obserwowany

Powyższe wskazówki pomogą sprawić żebyśmy zostali użytkownikami o atrakcyjnym profilu. Poprawność działania jest przesłanką do rozwoju naszej strony oraz poszerzenia grona odbiorców w szybkim czasie.  Warto pamiętać o tym aby w trakcie „życia” profilu nie zmieniać jego charakteru gdyż może to zniechęcić obserwatorów.