Przybory szkolne – gdzie kupują mieszkańcy Krakowa: online czy lokalnie?

krakow edusklep

Nowy rok nadchodzi i wraz z nim ferie i kolejny semestr w szkole. Mieszkańcy Krakowa troszcząc się o swoje pociechy zaczynają kupować segregatory, ołówki i długopisy – aby uzupełnić już zubożałe wrześniowe zapasy. Poza podstawowymi artykułami szkolnymi, powrót do zakupów w drugim semestrze obejmuje często także ubrania, buty, laptopy, telefony komórkowe, tablety i wiele innych.

To, co kiedyś ograniczało się tylko do sprzedaży artykułów szkolnych, takich jak kredki i zeszyty, przekształciło się w promocje na szeroką gamę produktów od zaskakujących sprzedawców detalicznych. Ale uwaga – kiedy konsumenci usłyszą termin „powrót do szkoły”, powinni przemyśleć to, co tak naprawdę na myśli mają detaliści. Wielu sprzedawców będzie prowadziło zwiększoną sprzedaż w tym czasie, nawet jeśli nie mają powiązania z szkolnymi ławami.

Kilku sprzedawców detalicznych stara się również ułatwić klientom dokonywanie zakupów online w trybie back-to-school z odbiorem w sklepie. Niejeden sklep oferuje odbiór nawet w tym samym dniu w kontekście zakupu szerszej gamy przedmiotów szkolnych, które kupujący mogą zamawiać online, a także nawet starają się listy materiałów dla docelowych szkół na swoich stronach internetowych. Kupujący mogą przeglądać je samodzielnie lub dodawać każdy element z listy swoich dzieci do cyfrowego koszyka za pomocą jednego kliknięcia.

Według firmy badającej rynek – ponad 70 procent zakupów z ubiegłego roku było mimo wszystko dokonywanych w sklepach stacjonarnych.

Zakupy w sklepach stacjonarnych zatem nadal dominują nad zakupami online w kontekście artykułów szkolnych w Krakowie, bowiem wielu konsumentów jest niezdecydowanych gdzie kupić – co może mieć miejsce pod wpływem ukierunkowanych promocji. Jak zatem przyciągnąć konsumentów do sklepu i nie robić tego nachalnie?

Dzięki różnym technikom marketingowym, ale subtelnym To właśnie dzięki nim można zyskać przewagę nad konkurencją w czasie tak intensywnego robienia zakupów. Takie podejście może zapewnić możliwości wyróżnienia się i przyciągnięcia klientów. Skuteczny marketing i kierowanie kupujących na urządzenia mobilne to się liczy w dzisiejszych czasach, także jeśli chodzi o przybory szkolne.

Najlepiej sprzedają online kompleksowe punkty – musi to być sklep edukacyjny, który wie czego potrzeba klientom i odpowiada na te potrzeby. Takie sklepy umieszczają rzetelne informacje o produktach, które najlepiej pasują do tego, czego szuka klient. Mówiąc o informacjach o produktach, analiza dostępności produktów tego rodzaju pozwala klientowi dowiedzieć się z wyprzedzeniem, czy przedmiot, którego szuka, znajduje się w magazynie, ile zapasów posiada sklep, może poznać rzeczy takie jak kolor, a także wszelkie promocje z udziałem tego przedmiotu. Jest to kluczowa cecha, która pozwala kupującym połączyć wygodę wglądu w zakupy online z wygodą kupowania produktu w sklepie, i właśnie to jest najlepsza opcja zarówno dla rodziców, którzy chcą wykonać kompleksowe zakupy w Krakowie, jak również dla sprzedawców, którzy chcą wyjść przed konkurencję.