Przeprowadzka do nowego domu w stolicy – warto czy nie?

house-1407562_960_720

Większość ludzi marzy o kupnie nowego mieszkania lub domu. To ekscytujące myśleć o posiadaniu miejsca, w którym nikt wcześniej nie żył, gdzie możesz stworzyć własną przestrzeń dokładnie tak, jak chcesz. Budowanie domu od podstaw to jeden ze sposobów, aby to zrobić, ale nie jest to jedyna opcja.

Nowe Włochy mieszkania i warszawskie domy budowlane oferują to także nabywcom domów, a wielu budowniczych oferuje duże możliwości dostosowania. Jeśli zastanawiasz się, czy powinieneś kupić nowy dom, zrozumienie zalet i wad zakupu nowego domu może Ci pomóc.

Zalety budowy lub zakupu nowego domu/mieszkania

Nowoczesny design i funkcje

Nowy dom będzie posiadał wszystkie opcje wskazujące na najnowsze wzornictwo i materiały budowlane w porównaniu do domu z odsprzedaży. Nie musisz martwić się o aktualizację przestarzałego domu lub aktualizację tanich, starych lub zepsutych urządzeń. Szczególnie w przypadku kuchni lub łazienki może to być dużą zaletą dla nabywców domowych.

Nowe udogodnienia rozwojowe

Jeśli kupujesz nowe produkty, możesz spodziewać się innowacyjnych udogodnień społecznościowych. Większość nowych dzielnic oferuje miejsca na zewnątrz, trasy rowerowe i parki, boiska sportowe, urządzenia do ćwiczeń, baseny i wiele więcej dla swoich mieszkańców. Jako dodatkowy bonus, niektóre z tych udogodnień mogą oznaczać, że nie ma potrzeby dodatkowych kosztów związanych z członkostwem w siłowni lub basenie.

Dostosowywanie

Niezależnie od tego, czy kupujesz lub budujesz nowy dom bądź mieszkanie, istnieje wiele opcji dostosowywania domu do własnych potrzeb. Często możesz wybrać podłogę, blaty, kolory farb, osprzęt i inne elementy, dzięki czemu Twój dom będzie dokładnie taki, jak chcesz. W ten sposób kupujący nie muszą dokonywać kosztownych remontów ani aktualizacji po wprowadzeniu się.

Wady budowania lub kupowania nowych domów/mieszkań

Wyższe podatki od nieruchomości

dysze do malowania gracoWiele społeczności finansuje początkowe koszty budowy poprzez wyższe podatki od nieruchomości i oceny. Podatki te płacą za budowę dróg, szkół, parków i innych podstawowych usług, z których będą mogli korzystać mieszkańcy nowego sąsiedztwa, ale będą musieli zapłacić niezłą sumę w sezonie podatkowym. Najprawdopodobniej będzie to oznaczać, że będziesz musiał płacić wyższe podatki od zakupu nowego domu w przeciwieństwie do starszego domu.

Droższe finansowanie

Jeśli budujesz dom od podstaw, zapłacisz wyższe oprocentowanie kredytu budowlanego, ponieważ większość z nich jest regulowana podczas procesu budowy. W trakcie procesu budowy mogą również wystąpić kosztowne opóźnienia i zmiany, co oznacza, że będziesz musiał zapłacić za bieżące mieszkanie, a także spłacać kredyt budowlany dłużej niż się spodziewasz.

Pamiętaj też, by uważnie czytać umowę, aby upewnić się, że udogodnienia są gwarantowane i kiedy mają być zakończone. Jeśli płacisz za wyższą hipotekę oczekując pewnych udogodnień, możesz być zawiedziony. Sprawdź też uważnie i dokonaj obliczeń średniego czasu sprzedaży domu na tym obszarze, na wypadek gdyby po kilku latach zdecydowałeś się przenieść do innego domu.