Przelew z UK do Polski – jakiego pośrednika wybrać?

bank-17816_960_720

Czy przelewanie środków jest łatwiejsze niż korzystanie z banku? Podczas gdy korzystanie z banku do przelewów walutowych może wydawać się najprostszą opcją, skorzystanie z wyspecjalizowanego brokera, takiego jak Ci z zaufanej listy pośredników, może usprawnić proces i zwykle wydaje się znacznie bardziej opłacalne.

Jak przebiega proces transferu pieniędzy na konto z pomocą pośrednika?

Po otwarciu konta, uzgodnieniu stawki z osobistym menedżerem konta i otrzymaniu potwierdzenia zamówienia, zostaniesz poproszony o podanie szczegółów konta beneficjenta przed wysłaniem środków na konto klienta . Po rozliczeniu środków Twoja obca waluta jest natychmiast wysyłana na konto beneficjenta – przelewy z Anglii do Polski na konto – to takie proste!

Jakie środki bezpieczeństwa zwykle są stosowane?

Zapewnienie bezpieczeństwa środków klientów jest dla większości brokerów naprawdę niezwykle ważne. Prowadzą z myślą o tym oddzielne rachunki klientów, stosują rygorystyczne procedury zgodności i posiadają najwyższy poziom zdolności kredytowej. Warto jednak wiedzieć, iż Ci dostawcy bankowi równocześnie nie monitorują środków, które umieszczają na kontach zabezpieczających ani sposobu, w jaki prowadzone są te konta. Ich obowiązkiem jest segregacja funduszy – nic poza tym.

Ile kosztuje wykonanie przelewu?

Otwarcie konta u jednego z wybranych brokerów zwykle jest bezpłatne i nie ma obowiązku handlu. Ponadto jednak warto wiedzieć, iż często taki pośrednik zapewni Ci konkurencyjny kurs wymiany i nie pobierze opłat za przelew ani prowizji.

Czy mogę chronić swój transfer przed zmianami, które nieuchronnie pojawią się na rynku?

NINPonieważ rynek walutowy jest tak zmienny, ryzyko walutowe może być poważnym problemem. Jasne i zrozumiałe jest to, że odrobina dodatkowego bezpieczeństwa może naprawdę pomóc Ci uspokoić umysł, dlatego musisz znaleźć usługi tego brokera, które to odzwierciedlają. Opcje przelewów, takie jak zlecenia z limitem i kontrakty terminowe, zapewniają ochronę środków przed niekorzystnymi zmianami na rynku.

Jak mogę wybrać najlepszy czas na handel walutą?

Codzienne aktualizacje walut dostarczane przez takie, czy inne możliwości – będą Cię informować o najnowszych osiągnięciach, a Twój dedykowany Manager skontaktuje się z Tobą, jeśli sytuacja na rynku zmieni się na Twoją korzyść. Chociaż nie można dokładnie przewidzieć, jak waluta będzie zachowywać się w przyszłości, mając takie wsparcie ze strony wybranego brokera po swojej stronie, masz znacznie większą szansę na maksymalne wykorzystanie swoich pieniędzy i o oto właśnie chodzi. W końcu nikt nie decyduje się na pracę za granicą, z dala od bliskich i swojego domu, aby marnować pieniądze, ale po to by je zaoszczędzić na lepszą przyszłość i właśnie broker, z jakim mamy do czynienia ma duży wpływ na to, jak to będzie ostatecznie się malować. Warto o tym pamiętać przy podejmowaniu decyzji o tym, z którym z brokerów chce się ostatecznie wejść w taką walutową współpracę, któremu zaufać i powierzyć pieniądze.