Dach przecieka? Dowiedz się, co może być tego przyczyną.

water-4663258_960_720

Odkrycie problemu z dachem może być jednym z najbardziej niepokojących problemów, z którymi się spotykasz, ponieważ możesz nie być w stanie samodzielnie określić przyczyny problemu, a następnie będziesz martwić się o koszt naprawy. Jednym z najczęstszych problemów związanych z pokryciem dachowym są przecieki, więc pomyśleliśmy, że przeanalizujemy kilka najczęstszych przyczyn przeciekania dachu, więc następnym razem, gdy wystąpi, będziesz mógł łatwiej określić pierwotną przyczynę problem, zanim wezwiesz nasz doświadczony zespół do naprawy, choć wiadomo najważniejsze jest, by dachy płaskie Zawadzki były wykonane przez profesjonalistów.

Awaria

Dachówki i łupki są zaprojektowane tak, aby chronić przed deszczem, ale zawsze istnieje ryzyko, że silny wiatr może doprowadzić do przedostania się deszczu przez szczeliny lub pod dachówką. Dach jest tak zaprojektowany, aby odprowadzać tę wodę do rynny, jakkolwiek po godzinach, a przy ciągłej ekspozycji na deszcz – może zacząć gnić, nie działać skutecznie i ostatecznie ulec awarii, prowadząc do wycieku. Tutaj konieczne jest postarać się o właściwe hydroizolacje dachów Zawadzki, które mogą skutecznie zapobiegać takim problemom.

Uszkodzone płytki lub łupki

Zsunięte płytki lub łupki będą bardzo łatwe do zauważenia i mogą spowodować, że większe ilości wody deszczowej uderzą zwiększą ciśnienie. Jeśli następnie w miejscu, w którym spadła dachówka lub łupek, utworzą się kałuże wody, istnieje większe prawdopodobieństwo przecieku do wnętrza dachu. Tego problemu nie ma, gdy chodzi o dach płaski.

Uszkodzone konstrukcje dachowe

Szczególnie częstą przyczyną nieszczelności jest nieprawidłowy montaż lub uszkodzenie obróbki blacharskiej na połączenie na dachu. Nawet najmniejsze uszkodzenie może szybko narastać, gdy duża ilość wody zostanie skierowana na ten obszar i ostatecznie doprowadzi do wycieku. Hydroizolacje dachów Zawadzki tutaj mają również ogromne znaczenie.

Przybudówka

Jeśli masz przybudówkę, na którą odprowadzana jest woda z głównego dachu twojego domu, istnieje duże prawdopodobieństwo, że ten dach przecieka. Elementy konstrukcji nie będą w stanie poradzić sobie z tak dużymi ilościami wody przez dłuższy czas i ostatecznie zapadną się pod jego ciśnieniem, powodując wyciek.

Kondensacja

Chociaż nie jest to bezpośrednia przyczyna uszkodzenia dachu, słabo wentylowana przestrzeń dachowa może prowadzić do kondensacji na spodniej stronie podkładu lub płytek. Może to ostatecznie doprowadzić do przedostania się kropel wody przez sufit, nadając wygląd przeciekającego dachu. Tutaj podobnie jak w większości wyżej wymienionych przypadków najważniejsza zdaje się być właściwa, wysokiej klasy hydroizolacja.

Teraz, gdy wiesz już o kilku z najczęstszych przyczynach przeciekania dachu, powinieneś być w stanie lepiej ocenić problem w swoim domu następnym razem, gdy się pojawi. Oczywiście, jeśli już na początku zadbasz o właściwą hydroizolację – te i inne awarie nie powinny stanowić dla Ciebie realnego problemu.