Program imprezy integracyjnej, na co zwrócić uwagę

karuzela-samoloty-park-bartbo-11-146823

Jeśli zdecydowałeś się na zorganizowanie imprezy integracyjnej w celu zbudowania zgranego zespołu, a tym samym w celu poprawy współpracy i skuteczności firmy, to następnym krokiem jest, rozpocząć planowanie takiego wydarzenia. Aby upewnić się, że to wydarzenie zakończy się sukcesem konieczne jest dokładnie zaplanować każdy jego aspekt. Najlepiej jednak, jeśli nie ma się doświadczenia w organizacji takich imprez integracyjnych skorzystać z pomocy profesjonalistów, takich jak: Szczególnie, jeśli czujesz, że posiadane przez ciebie umiejętności nie są wystarczające do organizacji takich imprez.

Dla ułatwienia podajemy niektóre obszary, na których należy się skupić podczas planowania imprez integracyjnych:

Lokalizacja

Choć oczywiście najłatwiejszym rozwiązaniem, jest zorganizowanie takiej imprezy team building w biurze, istnieją pewne korzyści z sytuacji, gdy taki event i ten rodzaj aktywności mimo wszystko będzie odbywać się gdzieś indziej. Z jednej strony, dlatego że można zauważyć, że pracownicy wtedy są bardziej zaangażowani w przyjęcie, ponieważ nie będą rozproszeni przez e-maile, rozmowy telefoniczne lub zapytania klientów. Przebywanie z dala od miejsca pracy pozwala także pracownikom odpocząć i może sprawić, że łatwiej im będzie wyjść poza strefę komfortu ich codzienności, w celu odkrycia nowych ról, pokazania siebie innym pracownikom z innej strony, a więc lepsze zintegrowanie się.

Cel imprezy

Przywództwo, współpraca, efekt synergii, produktywność i praca zespołowa – to różne idee integracyjne, które można włączyć jako wartości będące celami głównymi organizacji takiej imprezy. Dodatkowo, możesz pomyśleć, czy nie chcesz poprzez organizację takiego eventu przekazać swoim pracownikom jakiejś wiadomości. To również może być włączone do scenariusza imprezy. Jeśli masz problem z określeniem celu, który ma zasadne znaczenie co dalszego ciągu planowania imprezy, lepiej jest wynająć profesjonalną pomoc, aby upewnić się, że nie wysyła się swoim pracownikom sprzecznych wiadomości.

Gry i zabawy

imprezy integracyjne

To, w jaki sposób chcesz zrealizować cel imprezy jest równie ważne jak sam cel,. Na szczęście istnieje mnóstwo zabawnych i kreatywnych pomysłów, które można wykorzystać na swoich imprezach integracyjnych. Paintball, wyścigi quadami, dzień sportu, wspinaczka, malowanie, inne wyzwania – nie brakuje wielkich wydarzeń do wyboru – jednak zanim wybierzemy konkretne zawsze musimy się upewnić, że przekazuje ono wiadomość, którą próbujemy wzmocnić.

Nie można przecenić znaczenia dobrego planu imprez integracyjnych – jeśli zignoruje się ten fakt i postawi na spontaniczną imprezę to w przeciwnym razie może się okazać, że cała twoja praca (jak i zainwestowany budżet) pójdzie na marne. Jeśli potrzebujesz pomocy, warto w takową profesjonalną zainwestować, bo naprawdę przynosi to rezultaty lepsze od spodziewanych. W tym artykule zostały podane wyłącznie przykładowe z wielu czynników na jakie trzeba zwrócić uwagę w odniesieniu do organizacji imprez integracyjnych – najlepiej jest zapoznać się z całą listą.