Profesjonalne strzelnice Kraków: sprawdź, gdzie trenować i jak się do tego zabrać!

4d787795ec926d1d598cccca37f0293a

W wielu Polskich miastach w tym również w Krakowie coraz większą popularnością zaczynają cieszyć się strzelnice. To miejsce, które przeznaczone jest nie tylko dla zawodowców. Jest to także dobra alternatywa na spędzenie wolnego czasu, odstresowanie się czy też jako prezent urodzinowy. Jednak zanim rozpoczniemy swoją przygodę na strzelnicy, warto wiedzieć czym się kierować przy jej wyborze, ale także jak się do tego zabrać!

Jak wybrać strzelnicę?

  • Nim zdecydujemy się na wybór strzelnicy, warto zapoznać się z cennikami, które różnią się w danych miejscach. Często bywa tak, że strzelnice mają bogate oferty czy też pakiety, z których możemy skorzystać.
  • warto zapoznać się z asortymentem broni, jakie oferuje strzelnica (rewolwer, broń krótka, pistolet maszynowy czy też karabin – oferty są zróżnicowane)
  • odległość (wiele osób przy wyborze miejsca, decyduje się na wybór tego, który znajduje się najbliżej miejsca zamieszkania. Warto jednak poznać możliwości strzelnic w dalszej odległości, bo czasami strzelnica znajdująca się kilka kilometrów dalej posiada bogatszą i atrakcyjniejszą ofertę)
  • rodzaj strzelnicy (zakryta czy też odkryta)

Odkryta czy zakryta? Jak wyglądają poszczególne strzelnice?

Strzelnica kryta

Gwarantuje pewność, że nasza aktywność związana ze strzelectwem, niezależnie od pogody, temperatury i pory dnia się odbędzie.

Strzelnica odkryta

Daje nam spore możliwości. Nauka strzelania po zmroku, z użyciem latarki taktycznej to ciekawe doświadczenie.

Cele na poszczególnych strzelnicach

Strzelnica zakryta pozwala nam na strzelanie do kartki papieru. Co prawda każda strzelnica ma sprecyzowana długość osi strzeleckich. Warto zwrócić uwagę, jaka długość będzie posiadać strzelnica, która wybierzemy. Dla osób początkujących może nie mieć znaczenia czy strzelają z odległości 300 metrów do kartki, czy też 150 metrów. Jednak m.in. dla służb mundurowych jest to kwestia bardzo ważna.

Strzelnica odkryta pozwala nam na wybór różnorodnych celów. Do wyboru możemy mieć: cele metalowe m.in. popiersia, metalowe tarcze, drzewka strzeleckie oraz tarczownice do mocowania dowolnych tarcz. Zaleta będzie na pewno możliwość strzelania dynamicznego w zakręcie 180 stopni.

Broń na strzelnicach

Strzelnice różnią się od siebie również zasobem broni. Strzelnica odkryta pozwala na korzystanie z szerszej gamy broni ręcznej. Na tym rodzaju strzelnicy możemy strzelać z dowolnej broni o dopuszczonym przez prawo kalibrze. Natomiast strzelnice kryte mają ograniczenia, które ścisłe są związane z lokalem, wentylacja, rozwiązaniami logistycznymi jakością wentylacji i tym podobne. Dlatego warto zapytać się o rodzaje broni, z których możemy na danej strzelnicy skorzystać.

Jak zatem wybrać odpowiednią strzelnicę w Krakowie?

Warto zapoznać się w sieci ze wszystkimi strzelnicami i wybrać tą, która najbardziej przypadnie naszym gustom. Jeżeli mowa o najlepszych strzelnice w Krakowie, możemy wyróżnić:

  • GoToShoot. Strzelnica poza klasycznymi treningami strzeleckimi organizuje różnego rodzaju imprezy. Niezależnie czy to integracyjne spotkania, wieczory panieńskie czy też urodziny. Jej główną zaletą jest zapewne rozbudowany asortyment – 24 różnorodne rodzaje broni pozwolą na satysfakcje zarówno ze strony profesjonalistów, jak i amatorów. Kliknij Tutaj i Sprawdź dokładną ofertę!
  • Big Gun. Strzelnica posiada aż osiem 25-metrowych osi strzeleckich. Dzięki sporej powierzchni strzelanie będzie dla każdego komfortowe. Instruktorzy są zawodowcami – byłymi reprezentantami Polski. Strzelnica swoim asortymentem zadowoli zwolenników broni krótkiej jak i długiej.
  • LOK – znajduje się w sercu miasta, dlatego jest ułatwiony dojazd. Strzelnica posiada zadaszone osie strzeleckie o długości 25 m oraz 50 m. Strzelnica ponadto posiada dynamiczną, pneumatyczna oraz łucznicza oś. W swojej ofercie strzelnica posiada kursy na patent strzelecki, kursy sędziowskie oraz kursy prowadzącego strzelanie.

3 propozycji Krakowskich strzelnic – jedna pasja. Jest nią strzelanie. Instruktorzy z zamiłowaniem podchodzą do nauki nowych osób i wyjaśnienia im jak powinni obchodzić się z bronią.

Jak zacząć swoją przygodę na strzelnicy?

Mogłoby się wydawać, że wystarczy przyjść na strzelnicę i instruktor nam we wszystkim pomoże. Z jednej strony jest to trafne stwierdzenie, ponieważ w każdym miejscu będzie osoba, która zadba o naszą technikę, celność, ale także i bezpieczeństwo. Jednak zanim zdecydujemy się przyjść na daną strzelnicę, warto również zadbać o samodzielne przygotowanie.

Należy pamiętać, że priorytetowe są wygodne ubrania, które nie będą ograniczać naszych ruchów. Ważne są także okulary ochronne, które są pewnego rodzaju tarczą bezpieczeństwa. Co prawda na początku naszych treningów będzie lepiej wypożyczyć sprzęt na miejscu, jednak jeśli planujemy dłuższą przygodę ze strzelaniem, warto zadbać o indywidualne wyposażenie.

Przed wyborem strzelnicy warto poznać kilka ofert i zdecydować, która najbardziej odpowiada naszym preferencjom. Kiedy już podejmiemy decyzję, w które miejsce pójdziemy. Warto przygotować odpowiedni ubiór i dobre nastawienie, dzięki niemu nasz jednorazowy wypad może przerodzić się w hobby.

Polecamy:
Kremacja w Krakowie
Archiwizacja i przechowywanie dokumentów – wszystko na ten temat