Stary Rynek, Wawel, Kazimierz, Kopiec Kościuszki – te miejsca na mapie Krakowa są “oblężone” przez turystów każdego weekendu i choć trzeba stamtąd mieć obowiązkowo zdjęcie, które ozdobi mniej lub bardziej rodzinne fotoalbumy to jednak można czasem chcieć czegoś więcej.
Kraków ma do zaoferowania wiele atrakcji, które mimo mniej popularnych wydarzeń przyciągają każdego turystę – warto o nich wiedzieć, szczególnie jeśli ma się w planach profesjonalną sesję zdjęciową w Krakowie i to bez względu na fakt, czy jest się w roli modeli, fotografa czy nawet asystenta. Poniżej mała ściągawka na temat tych miejsc!
Gdzie warto zrobić dobre, profesjonalne kadry w Krakowie?
Wśród najbardziej uroczych dzielnic Krakowa nadających się do fotografowania – oczywiście poza Starym Miastem i Kazimierzem, należy wspomnieć Podgórze i Salwator. Jeśli planuje się sesję fotograficzną w Krakowie, warto pochodzić ulicami Kazimierza i docierając do Nowego Rynku poszukiwać najlepszych kadrów, które będzie można potem wywołać jako zdjęcia wielkoformatowe Szczecin. Będą prezentować się naprawdę fenomenalnie! Potem można przy okazji odwiedzić jedną ze starych synagog oraz Muzeum Żydowskie Galicji przy ulicy Dajwór, gdzie także na pewno wyjdzie kilka świetnych fotek.
Następnie po kolejne kadry dobrze jest się udać na Rynek Wolnica, znany dziś jako jedno z licznych miejsc, gdzie można kupić bagietki z serem z grilla, co może stanowić fajny przystanek pomiędzy zdjęciami i a stamtąd ulicą Mostowa w kierunku Podgórza można kontynuować zdjęcia. Rynek w Podgórzu wraz z katedrą i wzgórzem to świetny punkt stanowiący doskonałe tło do zdjęć, ale też miejsce z którego można podziwiać centrum miasta, więc możliwe jest też zrobienie kilka ująć z taką panoramą. Warto zakończyć sesję fotograficzną na Podgórzu, wspinając się po uroczym Kopcu Krakusa i wykonując ostatnie, pamiątkowe fotki.
Pomniki w Krakowie – pomysł na sesję w starym klimacie
Barbakan, Rynek Główny, Sukiennice i Kościół Mariacki, to najsłynniejsze zabytki Krakowa. Jeśli lubi się robić zdjęcie w takim kontekście warto je mieć je na zdjęciach, jednak jeśli ma się ochotę na druk cyfrowy w bardziej ambitnym kontekście, należy zdecydowanie odwiedzić mniej znane miejsca, które są równie (o ile nie bardziej) imponujące. Collegium Mauis, najstarszy budynek Uniwersytetu Jagiellońskiego, zachwyca galeriami arkadowymi i wieloma zabytkami z XV wieku – trzeba go umieścić na profesjonalnych zdjęciach! Potem Muzeum Czartoryskich – jedno z najstarszych polskich muzeów – znajduje się w starym arsenale i daje możliwość zobaczenia najsłynniejszych dzieł artystów, w tym “Lady with a Ermine” Leonarda Da Vinci – tego już się nie sfotografuje, ale można mieć swoją prywatną inspirację.
Nie tylko amatorzy teatru, ale i fotografii będą pod wrażeniem najstarszego budynku teatralnego w Polsce – Teatru Starego przy ulicy Jagiellońskiej 5. Ci, którzy chcieliby poczuć atmosferę średniowiecznego Krakowa i zrobić sesję zdjęciową w takim klimacie mogą wybrać się na ul. Szpitalną 8, gdzie znajduje się jedna z niewielu kamienic z czasów bitwy pod Grunwaldem – Kamienica Jaroszowska. Jest to gotycki budynek z początku XV wieku – na zdjęciach prezentuje się wręcz fenomenalnie!