Preparaty dla zwierząt gospodarskich

animal-6833753_1280

Każdy planujący hodowlę kaczek musi zdać sobie sprawę, że istnieją cztery pory roku, a zwierzęta powinny mieć komfortowe warunki do przetrwania trudnego okresu zimowego. Hodowla kaczek w tym okresie wydaje się być nie lada wyzwaniem, ale tak naprawdę wystarczy zapewnić im preparaty np. Dolfos wspomagające odpowiednie funkcjonowanie organizmu tych zwierząt, zbilansowany pokarm i  schronienie od trudnych warunków atmosferycznych. 

Preparaty dla zwierząt gospodarskich – ważny dodatek do diety

To ważne, aby nie tylko dbać o dobrej jakości pokarm dla zwierząt, ale również uchronić je przed chorobami i złym samopoczuciem. Preparaty DOLFOS zapewniają taką ochronę organizmu zwierząt hodowlanych m.in. przed pleśnią czy namnażaniem się kokcydiów. W ofercie znajdują się również preparaty regulujące zaburzenia przewodu pokarmowego czy dodatkowo uzupełniające dietę mieszanki paszowe.

Warto zatem pamiętać podczas przygotowań do okresu zimowego, że zwierzęta w tym czasie potrzebują dodatkowego wsparcia w postaci preparatów dla zwierząt gospodarskich. W ten sposób kaczki unikną chorób, a ich organizm będzie odpowiednio funkcjonował. Stosowanie takich preparatów zdecydowanie ułatwia przetrwanie zwierząt w okresie zimowym bez dodatkowych wizyt weterynaryjnych.

Odpowiednia dieta receptą na sukces w hodowli

Kaczki są zwierzętami wszystkożernymi, zatem z reguły nie są kłopotliwe i wybredne dla hodowcy. Pomimo tego, warto zwrócić uwagę na podawanie odpowiedniego pokarmu   szczególnie w okresie zimowym, kiedy to zwierzęta nie mogą być wypasane na trawie. Warto również ustalić harmonogram podawania pokarmu, aby uniknąć kłopotów z trawieniem zwierząt oraz utraty ich zdrowego wyglądu.

Schronienie w okresie zimowym

Planując hodowlę kaczek warto pomyśleć o dużo wcześniejszym przygotowaniu schronienia na okres zimowy. Kaczki nie mogą wtedy przebywać na świeżym powietrzu z powodu trudnych warunków pogodowych. Dobrze jest przygotować dla nich odpowiednio zaizolowany budynek, w którym zwierzęta będą miały komfortowe warunki.

W warunkach domowych kaczki muszą mieć zapewnioną dobrze odseparowaną od gruntu podłogę – w ten sposób zostaną uchronione przed wilgocią i jej następstwami m.in. pleśnią. Odpowiednio gruba podłoga zapewni również bezpieczeństwo przed gryzoniami, które mogłyby przedostać się przez mniej masywne podłoże.