Porady prawne online – kiedy prawnicy wymagają specjalnego przeszkolenia?

Audyt SEO

Porady prawne online są w ostatnim czasie jednymi z częściej poszukiwanych usług. Nic w tym dziwnego – przepisy prawa w różnych jego dziedzinach bywają tak zawiłe, że przeciętny człowiek nie jest w stanie poradzić sobie z nimi samodzielnie. Zanim zdecydujemy się na skorzystanie z porad prawnych online, warto dobrze wybrać kancelarię, której powierzymy naszą sprawę.

Porady prawne online to doskonałe rozwiązanie zarówno z perspektywy klientów, jak i samych kancelarii prawnych. Te ostatnie mogą poszerzyć swoją działalność, nie muszą się ograniczać wyłącznie do swojej lokalizacji. Porad prawnych online można bowiem udzielać nawet klientom mieszkającym w dalekiej odległości od siedziby kancelarii. Dla klientów jest to natomiast wygodne, gdyż nie muszą korzystać wyłącznie z kancelarii, które znajdują się w ich miejscach zamieszkania. Co więcej, mogą również korzystać z porad prawnych o dowolnej porze, nie tracą czasu na dojazd, a przy tym mniej się denerwują. Wizyta face to face u prawnika może być mocno emocjonująca. W przypadku porad online ten stres jest zdecydowanie mniejszy.

Szkolenie do świadczenia usług online

Szkolenia dla prawników, którzy decydują się na realizowanie usług online, najczęściej dotyczą wyłącznie kwestii technicznych, a także spraw związanych z administracją danymi osobowymi czy kwestiami zachowania poufności. Porady udzielane online są bowiem pod względem merytorycznym takie same jak te, których udziela się na żywo. Prawnicy potrzebują natomiast przeszkolenia związanego z użytkowaniem aplikacji i programów do telekonferencji czy innych form wirtualnego łączenia się z klientami. Może to być skomplikowane w szczególności dla prawników starej daty, którzy mają ogromną wiedzę w swojej dziedzinie, ale mogą nieco się gubić w przypadku obsługiwania nowoczesnych urządzeń. Udzielając porad online kancelaria musi mieć również opracowane i wdrożone przepisy dotyczące zabezpieczeń przed dostępem do danych osób niepowołanych. Chodzi tu o zachowanie zasady poufności i tajemnicy zawodowej, ale również o wszystkie przepisy związane z ochroną danych osobowych.

Kiedy warto korzystać z porad online?

Porady prawne online to dobre rozwiązanie dla osób, które dopiero próbują rozeznać się w swojej sytuacji i chcą zdobyć nieco więcej wiedzy na temat tego, co mogą zrobić dalej. Bez względu na to, czy interesuje nas odszkodowanie za spadek wartości działki, stwierdzenie nabycia spadku, inne kwestie związane z nieruchomościami czy też prawo rodzinne, konsultacja online może rozwiać wiele wątpliwości, a prawnik doradzi, co możemy zrobić, gdzie udać się po pomoc, z jakich możliwości skorzystać. Dzięki konsultacjom prawnym online możemy uspokoić nerwy, upewnić się, co w naszej sprawie możemy zrobić, a to dla osób stresujących się kwestiami prawnymi naprawdę sporo. Trzeba jednak mieć świadomość, że porada prawna to często dopiero pierwszy krok w prawnej batalii, która może zakończyć się przed sądem. Sama jednorazowa porada raczej naszego problemu nie rozwiąże, pomoże natomiast w uspokojeniu się i określeniu celu i tego, co możemy dalej zrobić.