Pranie dywanów w Krakowie

pranie-dywanow-w-krakowie

Patrzysz na swój dywan i zastanawiasz się, gdzie podział się ten cudowny śnieżnobiały kolor? Chcesz szybko coś z tym zrobić, by szarawy nalot na dobre zniknął, a w Twoim salonie znów zapanował idealny ład, ale żadne detergenty nie zapewniają oczekiwanych efektów? Najwyższy czas, by do domu zaprosić fachowców i zadbać o optymalny wygląd Twojego dywanu. Z jakich usług w tym zakresie skorzystasz w Krakowie?

Pranie dywanów przy pomocy bezpiecznych środków piorących

Przy praniu dywanów, zwłaszcza tych delikatnych, wykonanych z jedwabiu, wełny, czy kaszmiru, niezwykle ważny jest dobór odpowiednich środków, które nie tylko sprawdzą się przy usuwaniu zabrudzeń czy plam, ale nie uszkodzą też materiału. To niezwykle istotne, zwłaszcza jeśli dywan jest miejscem zabaw z małymi dziećmi czy z psem. Dzięki zastosowaniu odpowiednich środków, masz pewność, że Twój dom jest w pełni bezpieczny i nie zagraża zdrowiu domowników czy gości. Nie zawsze warto sięgać po chemiczne detergenty, które być może zniwelują wszelkie zanieczyszczenia, ale mogą prowadzić np. do alergicznych reakcji u dzieci czy czworonogów.

Kiedy specjalista dojedzie do Twojego domu?

Firmy, które oferują pranie dywanów w Krakowie pracują właściwie sześć dni w tygodniu. Nawet więc jeśli w dni robocze nie dysponujesz odpowiednią ilością wolnego czasu, to fachowcy pojawią się u Ciebie również w sobotę albo choćby w piątek, ale późnym wieczorem. To jednak nie oznacza, że wypranie dywanu warto zaplanować krótko przed wielkim wydarzeniem czy świąteczną kolacją. Trzeba wziąć bowiem pod uwagę także sam czas schnięcia dywanu.

Jeśli jednak wcześniej zadzwonisz do dobrej firmy, to uzgodnisz taki termin, by w pełni odpowiadał Twoim potrzebom i wpisał się w harmonogram codziennych obowiązków. Jeśli planujesz wyprać kilka dywanów, a do tego wyczyścić tapicerkę narożnika, to weź pod uwagę, że specjalista spędzi w Twoim domu kilka dobrych godzin, a nawet cały dzień.

Czy warto prać wykładziny dywanowe?

W domach, mieszkaniach, jak i biurach czy poczekalniach podłogi zdobią nie tylko dywany. W przestrzeni publicznej, komercyjnej, jak i mieszkalnej znajdują się też wykładziny dywanowe, które chronią przed utratą ciepła w pomieszczeniach i zapewniają optymalny komfort użytkowania.

Wykładzina nie jest jednak tak gruba jak dywan, może więc wystarczy ją jedynie regularnie odkurzać, a powstałe plamy przetrzeć gąbką? Jeśli zależy Ci na sterylnym środowisku w Twoim domu, czy w biurze, to niestety nie. Także w wykładzinie może znajdować się sporo drobnoustrojów, a przy intensywnej eksploatacji pomieszczenia i słabym odkurzaczu i w wykładzinie pozostanie sporo zanieczyszczeń i kurzu. Dlatego przynajmniej dwa razy w roku warto przeprowadzić profesjonalne pranie także wykładziny.

Tutaj zdecydowanie warto zadzwonić po specjalistów, którzy wykonują też pranie wykładzin dywanowych w Krakowie. Dzięki temu nie musisz ściągać wykładziny, przesuwać czy wynosić cięższych mebli. Natomiast szczególnie w sypialni i w pokoju dziecięcym, gdzie zdrowe powietrze jest niezmiernie ważne, warto też zadbać o idealnie czystą wykładzinę. Możesz też oczywiście podjąć się takiego czyszczenia we własnym zakresie, ale pamiętaj, że jeśli wykładzina zbyt mocno namoknie, to może gnić i pleśnieć, a przez to emanować niemiłym zapachem i stać się siedliskiem groźnych bakterii.

Tanie pranie dywanów w Krakowie – gdzie szukać takich firm?

Masz w domu kilka dywanów, albo jeden, ale całkiem spory? Nic dziwnego, że szukasz takich usług, które oferowane są w rozsądnej cenie. Jeśli nie potrzebujesz usuwania sierści z dywanu czy nieprzyjemnych zapachów albo prania frędzli, to po co przepłacać na kompleksowej ofercie? Znajdź firmy, które zaoferują Ci niskie stawki za profesjonalne czyszczenie dywanów z usuwaniem plam i odświeżaniem kolorów.

Które firmy oferują takie tanie pranie dywanów w Krakowie? Z pewnością w Internecie znajdziesz kilku sprawdzonych fachowców. Weź jednak pod uwagę też gwarancję dobrze wykonanej usługi oraz stosowanie wysokiej jakości sprzętu. Tylko bowiem wtedy będziesz mieć pewność, że dywan zostanie nienagannie wyczyszczony, a Twoje pieniądze dobrze zainwestowane.

Jedną z najczęściej polecanych firm profesjonalnie czyszczących dywany i wykładziny dywanowe z dojazdem do klientów jest firma Nodwig. Możesz skontaktować się z nią poprzez:

Polecamy:
Basketball w Krakowie dla najmłodszych i nie tylko!