Praca w domu? Wykorzystaj swój potencjał!

Wiadomości

Pandemia koronawirusa spowodowała ogromne zmiany na rynku pracy. Pracownicy firm, instytucji i korporacji z dnia na dzień musieli przeorganizować dotychczasowy system pracy, by równie efektywnie działać wśród ścian własnego mieszkania. Model pracy zdalnej na stałe wpisał się w obraz kariery zawodowej wielu osób, a dzięki dedykowanym studiom można jeszcze lepiej wykorzystać własny potencjał.

Zarządzanie pracą zdalną – dla kogo ten kierunek?

Ostatnie lata dobitnie pokazały, że praca z domu jest równie efektywna, jak etat stacjonarny w firmie. Umiejętność zarządzania online grupą pracowników jeszcze dwa lata temu była niczym trudna do przeskoczenia ściana. Dziś wiele uczelni zmodyfikowało swoją ofertę, wprowadzając zarządzanie pracą zdalną i hybrydową studia. Chętnych z pewnością nie brakuje.

Jest to kierunek dostępny na studiach podyplomowych. Z toku nauczania mogą skorzystać liderzy branż HR, menadżerowie przedsiębiorstw oraz osoby na stanowiskach dyrektorskich. Zajęcia trwają dwa semestry, zatem wystarczy zaledwie rok, by opanować trudną sztukę zarządzania pracą zdalną.

Tworzenie strategii pracy hybrydowej

Wiele firm, które działały dotychczas w trybie stacjonarnym, musiało nagle przenieść swój biznes do sieci. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że większość liderów nie miała pojęcia, jak się za to zabrać.

Zarządzanie pracą zdalną i hybrydową to studia, które pozwolą uporządkować dotychczasową wiedzę oraz zwiększyć kompetencje menadżerskie w zdalnym trybie pracy. Ukończenie tego kierunku pozwoli efektywnie tworzyć nowe strategie pracy hybrydowej i skutecznie zarządzać pracownikami.

Nowoczesna forma studiów

Zajęcia na tym kierunku przybrały nowoczesną formę. Odbywają się online (z wyłączeniem pierwszego i ostatniego zjazdu), zatem są też cennym doświadczeniem dla przyszłych praktyków. Tematyka studiów jest dostosowana do aktualnych potrzeb związanych z pracą zdalną i hybrydową. Częścią planu zajęć są wizyty studyjne w miejscach, które od lat funkcjonują w trybie zdalnym lub hybrydowym. Słuchacze doświadczą innowacyjnych rozwiązań komunikacyjnych i technologicznych, które wdrożono w nowoczesnych przestrzeniach.

Plan studiów

Program studiów zawiera wyłącznie przedmioty, które są niezbędne przy zarządzaniu pracą zdalną i hybrydową. Słuchacze dowiedzą się, jaka jest rola przestrzeni biurowej w kontekście zaangażowania pracowników i zgłębią kwestie kultury organizacyjnej (m.in. komunikacja synchroniczna, integracja zespołowa czy różnorodność w środowisku pracy). Dowiedzą się też, jakie procesy dominują w środowisku zdalnym i hybrydowym, nauczą się zarządzać wynikami i budować zaangażowanie wśród swoich podwładnych.

Wiele miejsca poświęcono też kwestii zdrowia psychicznego, umiejętności oddzielania obowiązków zawodowych od życia osobistego czy zagadnieniach prawnych i BHP.

Studia podyplomowe na kierunku zarządzanie pracą zdalną i hybrydową z pewnością wskażą rozwiązania na pojawiające się wyzwania na rynku pracy. Słuchacze, wyposażeni w konkretne narzędzia, będą teraz doskonale przygotowani do pracy w nowej normalności.