Praca dla kierowcy kat. B, kat. C+E, czy kierowcy autokaru w Krakowie? Kierowcy z jakimi uprawnieniami są poszukiwani w Krakowie?

ciezarowki-iveco

Chcesz zarabiać na życie, siedząc za kierownicą? Ale w jakim segmencie usług kierowcy mają się najlepiej? Jaka kategoria prawa jazdy jest przepustką do dobrej pracy i godziwych zarobków w Krakowie?

Jacy kierowcy są poszukiwani w Krakowie?

Wszyscy, którzy poszukują w Krakowie pracy jako zawodowi kierowcy, powinni odetchnąć z ulgą, jak się bowiem okazuje, niezależnie od tego, jaką kategorię ma nasze prawo jazdy, stoimy na dobrej pozycji. Wystarczy przejrzeć oferty pracy na praca.money.pl/indeks/kierowca-krakow-3931/, by się przekonać, że w Krakowie potrzebni są kierowcy wszelkiego rodzaju.

Kierowcy z kategorią B są poszukiwani jako dostawcy czy taksówkarze. Ci z kategorią C+E są potrzebni do usług transportowych, czy to w grę wchodzi transport materiałów budowlanych, artykułów spożywczych czy innych jeszcze ładunków. Praca jest też dla kierowców autokarów.

Kierowca kategorii B

Kierowcy posiadający prawo jazdy tej kategorii mają do wyboru przewóz ludzi abo towarów. Mogą bowiem zostać zarówno taksówkarzami czy szoferami jak i dostawcami. Jednak w przeciwieństwie do kierowców kategorii C+E, rzadko w grę wchodzą tu międzynarodowe przewozy. Najczęściej działają oni bardziej lokalnie, toteż dystanse, jakie trzeba w tej pracy codziennie pokonywać, nie należą do największych.

Jeśli nam się poszczęści, nasze zarobki mogą nawet przekroczyć 3500 złotych, chociaż oczywiście nie wszyscy mogą liczyć na takie sumy. Wiele tu zależy od firmy, która nas zatrudni, regionu, a także naszego stażu pracy.

Kierowca kategorii C+E

Jak się okazuje, najbardziej poszukiwani są kierowcy ciężarówek. Ta praca polega oczywiście na załadunku, przewozie, a następnie rozładunku określonego towaru, wszystko to, rzecz jasna, z zachowaniem wszelkich norm i zasad bezpieczeństwa na drodze.

Może brzmi to prosto, ale praca ta nie należy wcale do łatwych. Przede wszystkim dlatego, że dystanse, które trzeba pokonać, są często naprawdę długie. To oznacza, że spędzamy w trasie całe dni (bywa, że i tygodnie), a kabina samochodowa staje się powoli naszym domem. Zarobki są całkiem satysfakcjonujące, ale taki tryb życia nie każdemu będzie odpowiadała. Stąd w tej pracy liczą się nie tylko nasze umiejętności za kółkiem, ale też duża odporność psychiczna. Innym mankamentem są dolegliwości wynikające z siedzącego trybu życia.

Kierowca autobusu/autokaru

Tutaj do plusów należą z pewnością zarobki. Dobry kierowca autokaru w niektórych miejscach w kraju może zarobić nawet 10 000 zł miesięcznie, chociaż to oczywiście zależy też od tego, u kogo konkretnie się najmujemy. Najmniej dostaniemy jako kierowcy autobusów miejskich, natomiast na największe zarobki można liczyć, pracując dla prywatnych firm i obsługując międzynarodowe trasy.

Aby móc trudnić się tym zajęciem, potrzebne będzie prawo jazdy kategorii D, ale to nie wszystko. Przejść trzeba także kurs wstępnych kwalifikacji, który obejmuje 280 godzin i ma na celu nauczyć kandydata na kierowcę zachowań na drodze w ekstremalnych warunkach. Konieczne są też badania fizyczne i psychologiczne, a oprócz tego trzeba zdać egzamin w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego.